Актуелно

Нове књиге за развијање математичке даровитости

Књиге „Математичке авантуре 1" и „Математичке авантуре 2" намењене су оној деци која у првом и другом разреду могу да напредују брже и више од осталих ђака. У збиркама се налазе занимљиви задаци, какви се најчешће не раде на часовима математике у школи. Задаци имају различите функције: поједини служе за развијање логичког и апстрактног мишљења, неки се односе на сналажење у равни и простору, неки на сналажење у различитим ситуацијама, а многи су, једноставно, лепи задаци, они због којих волимо математику и који нас мотивишу да је стално радимо. Сви су они погодни за откривање и развијање математичке даровитости и подстицање креативности.

Аутори ових књига, Мирко Дејић и Бранка Дејић, за издања „Математика као игра 1 и 2" добили су награду Европског удружења издавача уџбеника за Најбољи европски уџбеник у категорији књига за предшколце у 2012. години.

Велико интересовање за наградну радионицу „Причамо LEGO бајке"

На овогодишњу наградну радионицу „Причамо LEGO  бајке" приспело је четрдесет радова, и то из следећих градова: Апатин, Београд, Голубац, Књажевац, Косјерић, Краљево, Лесковац, Мерошина, Ниш, Нови Сад, Нови Сланкамен, Опово, Рановац, Сутјеска, Свилајнац, Ваљево, Велико Градиште, Ветерник, Врање и Земун.

Поред LEGO  бајки, добили смо и десет репортажа о томе како су васпитачи и учитељи радили на тим бајкама с децом у својим установама.Наш жири је већ започео рад на прегледању ових бајки и репортажа. Очекујемо да ће коначни резултати бити познати до краја овог месеца, када ћемо их и саопштити, а након тога ћемо обићи награђене установе и појединце и уручити им награде.

Сви који желе да се детаљније информишу о овом конкурсу, као и они који желе додатне информације о предшколском програму LEGO® Education, могу се јавити на мејл dejan.begovic@kreativnicentar.rs

Презентација школског електронског материјала "Креативног центра"

Ове године на Школском штанду Креативног центра очекују вас промоције школских електронских материјала у неколико термина у току дана. Биће то одлична прилика за наставнике да сазнају како се ови материјали могу користити.
Ови електронски материјали су додатак традиционалним методама учења - засновани су на познатој финској методологији и осмишљени су као програми за индивидуално учење и проверу знања у школи и код куће, с више од 20 различитих типова задатака.

И ове године на Школском штанду Креативног центра одржаће се презентације LEGO Education материјала за основне и средње школе.

Више информација о нашим електронским материјалима погледајте ОВДЕ.

Предшколски дан на Сајму књига

Другу годину заредом "Креативни центар" организује Предшколски дан, с посебним програмом за васпитаче и све запослене у предшколским установама.

На нашем штанду у Хали 2 (доњи ниво) у среду, 25. октобра, од 17.00 до 19.00 h одржаће се промоција нових приручника за васпитаче и разговор са ауторима: Мирком Дејићем ("Предшколац у свету математике"), Радмилом Павловић и Наташом Митровић ("Цртам, шарам и рукама стварам") и др Мирјаном Марковић, Славицом Томић и Слободанком Дадом Миловановић ("Од гласа до слова).

Само на дан промоције - само на нашем Школском штанду у Хали 2 - ове приручнике моћи ћете да купите са специјалним попустом од 25%.

Због ограниченог броја места пријава за промоцију је обавезна - пошаљите нам своје име и презиме, назив установе и град из којег долазите мејлом на bookmaster@kreativnicentar.rs. Рок за пријаву је понедељак, 23. октобар.