Актуелно

НОВО! Историја - Збирка задатака за завршни испит

У овој збирци се налази 250 задатака који су кључни за разумевање школског градива из истоорије. Задаци су подељени у две области: Историјско знање и Истраживање, тумачење, презентација. У оквиру сваке области задаци су подељени у три нивоа постигнућа: основни, средњи и напредни. Поред сваког задатка налази се симбол који означава ниво постигнућа. На крају збирке налазе се решења свих задатака.
Седам збирки из едиције "Вежбам за малу матуру" помоћи ће ученицима да обнове појмове кључне за разумевање градива, да унапреде знање које треба да понесу из основне школе и да се успешно припреме за полагање мале матуре

НОВО! Весели вртић на албанском језику

Многи наставници  и васпитачи који у свом раду користе наша издања испољили су интересовање за књиге "Креативног центра" на језицима мањина. Изашли смо у сусрет тим интересовањима и захтевима и превели тражене наслове на неке од језика мањина. Последњи у низу тих издања су и  наши награђени радни листови за предшколце "Весели вртић", које сада можете купити и на албанском језику.

Проглашене најбоље LEGO® БАЈКЕ

За другу креативну радионицу, под називом „ПРИЧАМО LEGO® БАЈКЕ", коју је „Креативни центар" организовао током 2017. године, пријавило се преко 100 васпитача и учитеља из преко 60 предшколских установа и основних школа у Србији. Овога пута учесници радионице имали су пред собом тежи задатак него претходне године. LEGO® бајке које су осмислили и фотографије сцена које су изградили коцкицама са својом децом требало је сами, путем LEGO® Visualizer софтвера, да обраде и пошаљу на конкурс у форми стрипа. Преко 40 бајки које смо добили потврђују да LEGO® коцкице и мини фигуре изузетно снажно мотивишу све који крену да раде са њима, па било да се ради о деци или о одраслима

Нове књиге за развијање математичке даровитости

Књиге „Математичке авантуре 1" и „Математичке авантуре 2" намењене су оној деци која у првом и другом разреду могу да напредују брже и више од осталих ђака. У збиркама се налазе занимљиви задаци, какви се најчешће не раде на часовима математике у школи. Задаци имају различите функције: поједини служе за развијање логичког и апстрактног мишљења, неки се односе на сналажење у равни и простору, неки на сналажење у различитим ситуацијама, а многи су, једноставно, лепи задаци, они због којих волимо математику и који нас мотивишу да је стално радимо. Сви су они погодни за откривање и развијање математичке даровитости и подстицање креативности.