Чувари природе за први разред

Уџбеник "Чувари природе за први разред основне школе" прати све теме предвиђене наставним планом и програмом за овај изборни предмет. Теме и садржаји из области: животна средина, природне појаве и промене у животној средини, загађивање животне средине и заштита здравља обрађени су на занимљив начин који подстиче интересовање и пажњу ученика. Уџбеник садржи и низ забавних задатака који покрећу машту ученика и додатно их мотивишу за стицање нових знања.

Аутор: Станка Брдар
Илустратор: Никола Витковић