Буквар с наставним листовима за први разред основне школе

УЏБЕНИК ЋЕ БИТИ У ПРОДАЈИ ОД 1. АВГУСТА 2018. Буквар за први разред основне школе у потпуности је прилагођен захтевима новог програма наставе и учења (2018/2019). Нов, повећан формат Буквара пружа већи и прегледнији простор за рад, а тиме и више могућности за потпуно овладавање техникама постепеног учења почетног писања и читања. На захтев многих учитеља у ново издање Буквара унели смо линијски систем какав постоји у свескама, а повећан је и број графомоторичких вежби. Буквар је организован тако да даје могућност поступне или убрзане обраде слова – једно слово или два слова на једном часу – у зависности од тога шта учитељ жели.

Аутор: Симеон Маринковић
Илустратор: Андреј Војковић, Душан Павлић

Формат: 20,8 x 26 cm 150 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Читанка 1.  Уџбеник за први разред основне школе

Читанка 1. Уџбеник за први разред основне школе

УЏБЕНИК ЋЕ БИТИ У ПРОДАЈИ ОД 1. АВГУСТА 2018. Читанка за први разред основне школе састоји се из различитих прозних и поетских текстова у којима су равномерно заступљени класици дечје књижевности и савремени аутори. Садржи све обавезне текстове за обраду предвиђене новим програмом наставе и учења (2018/2019). Сви текстови праћени су одговарајућим питањима и задацима различитих нивоа тежине. Повећан формат Читанке омогућава бољу прегледност садржаја.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Тихомир Челановић, Данијел Савовић, Душан Павлић

Формат: 20,8 x 26 cm 96 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Уџбенички комплет за наставу почетног читања и писања по комплексном поступку

УЏБЕНИК ЋЕ БИТИ У ПРОДАЈИ ОД 1. АВГУСТА 2018. Уџбенички комплет за наставу почетног читања и писања по комплексном поступку у првом разреду основне школе састоји се од четири књиге. 1. "Шта све деца знају" - Радна свеска за припрему за почетно читање и писање обухвата садржаје који задовољавају три основна облика рада: учитељево писање на табли, рад на разредној и дечјој илустрованој словарици као и ученичко индивидуално записивање штампаним словима. 2. "Чудна ми чуда" - Прва збирка текстова за наставу почетног читања и писања садржи прозне и поетске текстове који су прилагођени узрасту ученика. Кроз понуђене диференциране задатке обезбеђена је индивидуалност и креативност у раду. 3. "Пишем, пишем" - Радна свеска за почетно писање писаних слова садржи одабране текстове и примере кроз које ученици савлађују технику писања писаних слова и изграђују правилне технике читања и разумевања прочитаног. 4. "Причам ти причу" - Друга збирка текстова. Кроз јасне налоге, разноврсне задатке, пратеће прилоге и поглавље "Домаћа лектира" пружено је више могућности за усавршавање технике читања и усменог и писменог изражавања. Овај уџбенички комплет у потпуности испуњава захтеве новог програма наставе и учења(2018/2019).

Аутор: Зорица Нобл, Зорица Вукајловић
Илустратор: Нино Маљевић

Формат: 23,5 x 22 cm 76 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Забавна граматика за први разред

Радна свеска у којој ученици кроз креативне задатке различитог типа активно провежбавају наставне садржаје из српског језика за први разред основне школе.

Аутор: Симеон Маринковић
Илустратор: Мирољуб Милутиновић Брада

Формат: 23,5 x 22 cm 66 + 26 стр, меки повез, двобојно, ћирилица

Језичке школице 1

Збирка радних листова из језика и књижевности која ученицима помаже да читањем различитих текстова и решавањем задатака овладају вештином коришћења различитих стратегија у освајању нових знања из језика и тумачењу слојева текста. Збирка је конципирана тако да сваки ученик може да напредује, али и да се враћа тежим задацима, већ према интересовањима и могућностима у одређеном тренутку.

Аутор: Александра Стефановић, Сандра Радовановић, Александра Станић, Саша Гламочак
Илустратор: Александар Стојшић

Формат: 21 x 29 cm 108 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 1JSK

Контролне вежбе из српског за 1. разред

Збирка садржи 25 контролних вежби распоређених у две целине, са задацима различитих типова. Вежбе из првог дела збирке проверавају почетно писање, а вежбе из другог дела на књижевноуметничким и некњижевним текстовима проверавају колико је ученик разумео прочитани текст и колико је овладао знањима из области језика и писања. На крају сваке вежбе дата је табела са описом области, односно описом знања и вештина који се испитују, као и простор за учитељев коментар о томе како је ученик урадио сваки задатак. Контролне вежбе су у складу са важећим наставним планом и програмом.

Аутор: Јелисавета Делић, Александра Стефановић, Александра Станић
Илустратор: Драган Максимовић