Читанка за први разред

Читанка за први разред основне школе је уџбеник, који се састоји из различитих прозних и поетских текстова у којима су равномерно заступљени класици дечје књижевности и савремени аутори.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Тихомир Челановић

Формат: 23,5 x 22 cm 104 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 1nCIT

Буквар са наставним листовима за први разред

Буквар за први разред основне школе је уџбеник уз који ће прваци овладати техникама читања и писања. На захтев многих учитеља – у ново издање Буквара унели смо другачију мрежу помоћних линија за писање писаних и штампаних слова. Предвиђено је да ученик сва штампана и писана слова пише у малим и великим линијама, као у свесци.

Аутор: Симеон Маринковић
Илустратор: Андреј Војковић

Формат: 23,5 x 22 cm 144 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 1nBUK

Забавна граматика за први разред

Радна свеска у којој ученици кроз креативне задатке различитог типа активно провежбавају наставне садржаје из српског језика за први разред основне школе.

Аутор: Симеон Маринковић
Илустратор: Мирољуб Милутиновић Брада

Формат: 23,5 x 22 cm 66 + 26 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 1nGRA

Уџбенички комплет за наставу почетног читања и писања по комплексном поступку

Уџбенички комплет за наставу почетног читања и писања по комплексном поступку у првом разреду основне школе састоји се од четири књиге. 1. "Шта све деца знају" - Радна свеска за припрему за почетно читање и писање обухвата садржаје који задовољавају три основна облика рада: учитељево писање на табли, рад на разредној и дечјој илустрованој словарици као и ученичко индивидуално записивање штампаним словима. 2. "Чудна ми чуда" - Прва збирка текстова за наставу почетног читања и писања садржи прозне и поетске текстове који су прилагођени узрасту ученика. Кроз понуђене диференциране задатке обезбеђена је индивидуалност и креативност у раду. 3. "Пишем, пишем" - Радна свеска за почетно писање писаних слова садржи одабране текстове и примере кроз које ученици савлађују технику писања писаних слова и изграђују правилне технике читања и разумевања прочитаног. 4. "Причам ти причу" - Друга збирка текстова. Кроз јасне налоге, разноврсне задатке, пратеће прилоге и поглавље "Домаћа лектира" пружено је више могућности за усавршавање технике читања и усменог и писменог изражавања.

Аутор: Зорица Вукајловић, Зорица Стојановић
Илустратор: Нино Маљевић

Формат: 23 x 22 cm 82+96+48+130 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 1KKP

Језичке школице 1

Збирка радних листова из језика и књижевности која ученицима помаже да читањем различитих текстова и решавањем задатака овладају вештином коришћења различитих стратегија у освајању нових знања из језика и тумачењу слојева текста. Збирка је конципирана тако да сваки ученик може да напредује, али и да се враћа тежим задацима, већ према интересовањима и могућностима у одређеном тренутку.

Аутор: Александра Стефановић, Сандра Радовановић, Александра Станић, Саша Гламочак
Илустратор: Александар Стојшић

Формат: 21 x 29 cm 108 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 1JSK

Контролне вежбе из српског за 1. разред

Збирка садржи 25 контролних вежби распоређених у две целине, са задацима различитих типова. Вежбе из првог дела збирке проверавају почетно писање, а вежбе из другог дела на књижевноуметничким и некњижевним текстовима проверавају колико је ученик разумео прочитани текст и колико је овладао знањима из области језика и писања. На крају сваке вежбе дата је табела са описом области, односно описом знања и вештина који се испитују, као и простор за учитељев коментар о томе како је ученик урадио сваки задатак. Контролне вежбе су у складу са важећим наставним планом и програмом.

Аутор: Јелисавета Делић, Александра Стефановић, Александра Станић
Илустратор: Драган Максимовић