Математика 2. Уџбеник за други разред основне школе

Наставне теме су поступно и природно разложене на наставне јединице. Свака наставна јединица пружа оптималну количину информација и по обиму одговара узрасту ученика – углавном је једна лекција дата на једној страни, што ученику омогућује добар преглед градива и лако сналажење у уџбенику. Лекције обухватају и задатке за самосталан рад, па ђаци могу да провере у којој су мери усвојили нове појмове. Предвиђене су и активности за рад у пару или за групни рад, што ће усвајање знања учинити занимљивим и динамичним. Након сваке наставне целине следи рубрика Шта смо учили, у којој се укратко и на прегледан начин излаже пређено градиво.

Аутор: Весна Рикало
Илустратор: Вукашин Багић

Формат: 20,8 x 26 cm 108 стр., меки повез, ћирилица

Математика 2. Радна свеска за други разред основне школе

Радна свеска чини целину са уџбеником и у њој су заступљени задаци свих типова и различитог степена тежине. При избору задатака водило се рачуна о њиховим различитим функцијама, а то су усвајање нових садржаја обрађених у уџбенику, увежбавање неких поступака и овладавање њима, формирање радних навика, примена знања у свакодневним ситуацијама, развијање мисаоних операција. Основна тежња јесте да сви ученици савладају основне програмске захтеве, али су у радној свесци дати и сложенији задаци, намењени ученицима који могу брже да напредују. Такви си и задаци на Шареним странама, који подстичу дечју креативност и интересовање за математику.

Аутор: Весна Рикало
Илустратор: Вукашин Багић

Формат: 20,8 x 26 cm 132 стр., меки повез, ћирилица

Математика за други разред

Уџбеник у коме је на јасан, концизан и узрасту приступачан начин изложено градиво предвиђено наставним програмом за математику у другом разреду основне школе.

Аутор: Симеон Маринковић, Дејан Беговић, Љиљана Маринковић

Формат: 23,5 x 22 cm 44 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 2sMAT

Математика за други разред - радна свеска

Радна свеска у којој се кроз разноврсне и добро осмишљене задатке детаљније разрађује и увежбава градиво представљено у уџбенику.

Аутор: Симеон Маринковић, Дејан Беговић, Љиљана Маринковић

Формат: 22 x 24 cm 144 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 2sMAR

Забавна математика за други разред

Радна свеска у којој се налази велики број задатака кроз које ће ученици на забаван начин трајно овладати математичким садржајима предвиђеним за обраду у другом разреду основне школе.

Аутор: Симеон Маринковић

Формат: 22 x 23,5 cm 70 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 2nZMA

Математичке степенице 2

Збирка задатака из математике за утврђивање и увежбавање обавезних садржаја из математике за други разред основне школе. Основна намена ове збирке је да дете напредује оним темпом који одговара његовим могућностима, интересовањима и мотивацији.

Аутор: Љ. Вуковић, Р. Продановић, С. Радовановић, З. Тошић
Илустратор: Никола Витковић

Формат: 21 x 24 cm 124 стр., меки повез, црнобело, ћирилица
SMS шифра: 2MST

Контролне вежбе из математике за 2. разред

Збирка садржи 18 контролних вежби организованих у две групе. Учитељ може да их користи за проверу знања ученика или за увежбавање пређеног градива. На крају сваког контролног дати су прецизни описи захтева који се проверавају у сваком задатку, што олакшава праћење напредовања ученика. Аутори су дали предлог за бодовање задатака као и скалу за оцењивање. Контролне вежбе су у складу са важећим наставним планом и програмом.

Аутор: Весна Рикало, Петар Огризовић
Илустратор: Душан Павлић