Читанка за други разред

Читанка је уџбеник који садржи знања из области језика и књижевности. Састоји се од различитих прозних и поетских текстова праћених одговарајућим питањима и задацима, који подстичу интересовање и развијају машту ученика.

Аутор: Симеон Маринковић, Љиљана Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Данијел Савовић

Формат: 23,5 x 22 cm 104 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 2nCIT

Мала абецеда

"Мала абецеда" је радни уџбеник који је предвиђен за учење читања и писања латинице. Прегледан и добро организован, омогућава учење латинице у било ком делу школске године. Прилагођен узрасту, осигурава континуирани напредак ученика од почетног учења до потпуног овладавања техникама читања и писања латиничног писма. Текстови у књизи су праћени функционалним илустрацијама које подстичу дечју машту и осећај за лепо. На крају "Мале абецеде" налази се богат речник који помаже деци да схвате значења нових речи, да прихвате појам синонима, као и да науче како се користе речници.

Илустратор: Неда Докић

Формат: 23,5 x 22 cm 48 стр., меки повез, пун колор, латиница
SMS шифра: 2ABC

Забавна граматика за други разред - уџбеник

Уџбеник у коме су на занимљив и приступачан начин изложени наставни садржаји из српског језика за други разред основне школе.

Илустратор: Мирољуб Милутиновић Брада

Формат: 23,5 x 22 cm 36 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 2nGRU

Забавна граматика за други разред - радна свеска

Радна свеска са занимљивим питањима и задацима кроз које ученици овладавају знањима из српског језика предвиђеним наставним програмом за други разред основне школе.

Илустратор: Данијел Савовић, Мирољуб Милутиновић Брада

Формат: 22 x 24 cm 60 + 18 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 2nGRA

Језичке школице 2

Збирка радних листова из језика и књижевности која ученицима другог разреда помаже да читањем различитих текстова и решавањем задатака овладају вештином коришћења различитих стратегија у освајању нових знања из језика и тумачењу слојева текста. Збирка је конципирана тако да сваки ученик може да напредује, али и да се враћа тежим задацима, већ према интересовањима и могућностима у одређеном тренутку.

Аутор: Александра Станић, Милорад Рикало, Весна Рикало, Саша Гламочак
Илустратор: Александар Стојшић

Формат: 21 x 29 cm 119 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 2JSK

Контролне вежбе из српског за 2. разред

Контролне вежбе из српског језика за други разред основне школе намењене су провери знања и вештина у областима језик, читање с разумевањем и писање. Задаци у контролним вежбама усклађени су с наставним планом и програмом. Вежбе омогућују наставницима да провере колико су њихови ученици савладали одређено градиво, ученицима – да провере чиме су више, а чиме мање овладали, а родитељима – да прате напредак свог детета. Збирка садржи 13 контролних вежби (за групу А и групу Б) са задацима различитих типова.

Аутор: Милорад Рикало, Јелисавета Делић
Илустратор: Никола Витковић