Приручници

Ја могу - корак напред

Приручник садржи основне напомене о музичким садржајима и активностима које васпитачи и друге одрасле особе могу да користе у раду с децом, наводи начин на који се ти садржаји примењују у пракси, објашњава улогу визуелних средстава (картица) у процесу учења, као и начин њихове израде. Објашњења и примери примене музичких садржаја и активности односе се на рад са свом децом, уз посебне осврте на рад с децом са сметњама у развоју.

Аутор: Верица Јечменић
Илустратор: Татјана Дробни

Формат: 21 x 27 cm 204 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Портфолио детета у узрасту до 3 године - ћирилица

Фасцикла за портфолио детета намењена је васпитачима у предшколским установама и додатак је радним листовима за предшколце. У саставу фасцикле налазе се: листа за бележење података о дететовом телесном развоју; листа за основне податке о детету и његовој породици; место за фотографије детета на почетку и на крају године; скале процене за праћење различитих аспеката дететовог развоја (сензомоторног, сазнајног, социоемоционалног, као и развоја говора и комуникационих способности), уз које васпитачи додају одговарајуће прилоге (дечје радове – цртеже, мале пројекте, фотографије и фото-копије продуката дечје активности, аудио и видео записе, као и радове које бирају дете и родитељи).

Формат: 24,5 x 33 cm 14 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: DP03