Свет око нас за други разред

Уџбеник у коме су прегледно изложени наставни садржаји предвиђени за обраду у другом разреду основне школе. Начин излагања, јасна и прегледна структура уџбеника (најаве, систематизације, јасно издвојени различити уџбенички садржаји), као и богате и функционалне илустрације олакшавају усвајање градива.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Дарко Жебић

Формат: 23,5 x 22 cm 156 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 2nSVE

Свет око нас за други разред - радна свеска

Радна свеска налази се у функционалној вези са уџбеником и води ученике кроз теме обрађене у уџбенику. Садржи велики број занимљивих питања и задатака чија израда захтева активно учешће ученика, самостално истраживање и примену стечених знања.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Дарко Жебић

Формат: 22 x 24 cm 92 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 2nSVR

Здравствено васпитање за други разред

Користи се уз уџбеник "Свет око нас за други разред". Већина наставних јединица надовезује се на теме које се обрађују у оквиру овог предмета. Мноштво занимљивих и забавних питања и задатака омогућују учење кроз игру (загонетке, укрштенице, ребуси). Ове радна свеска пружа ученицима разне могућности да искажу своју креативност (прављење колажа и постера који промовишу здрав начин живљења и сл.).

Аутор: Јелена Илић, Анђелка Ружић
Илустратор: Леонид Пилиповић