Читанка за седми разред

Читанка за седми разред рађена је у складу с програмом, а одобрило ју је Министарство просвете. У оквиру анализе текстова дат је низ занимљивих детаља о писцима и делима. Понуђени су и стваралачки задаци који подстичу развој креативних способности ученика.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић

Формат: 21 x 26 cm 226 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 7CIT

Српски језик за седми разред

Уџбеник је усклађен с програмом и одобрило га је Министарство просвете. Уџбеник прати радна свеска с бројним задацима за ученике уз сваку лекцију. Уз задатке су дата и решења.

Формат: 17 x 23 cm 180 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 7SJE

Радна свеска за српски језик за седми разред

Радна свеска која прати уџбеник "Српски језик за седми разред". У њој су бројни задаци уа ученике, уз које су дата и решења.

Формат: 17 x 23 cm 68 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 7RSS

Разумем шта читам 7

Збирка радних листова "Разумем шта читам 7" намењена је ученицима и ученицама седмог разреда. Она треба да им помогне да овладају вештином читања и разумевања књижевних и информативних текстова и да их поведе ка уживању и сналажењу у свету писане речи. Питања у радним листовима – некад лакша, некад тежа – захтевају отворене очи, будно праћење података, трагање, препознавање, уочавање, размишљање, закључивање. То су вештине које су потребне да се успешно одговори на питања из различитих области на завршном испиту. Разноврсност текстова и бројни писци – од класика који се ишчитавају на нов начин до савремених или деци мање познатих – чине ову збирку малом покретном библиотеком.

Аутор: Јелена Стефановић, Милорад Рикало, Саша Гламочак

Формат: 21 x 29,5 cm 122 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 7RSC

Граматика српског језика за основну школу

У оквиру обележавања Године књиге и језика Креативни центар и Вукова задужбина издају "Граматику српског језика за основну школу" проф. др Душке Кликовац. Вукова задужбина објављује је као део "Данице" за 2011. годину, а Креативни центар као своје посебно издање. Ова граматика одобрена је од стране Министарства просвете Републике Србије и прихваћена за штампу од Савета за језик Вукове задужбине. Њена ваљаност у пракси већ је потврђена. Прилагођена је захтевима најновијег наставног програма, а намењена ђацима и свима онима у Србији и дијаспори који желе да боље упознају српски језик и развију језичку културу.

Формат: 12 x 19 cm 228 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: GOS