Математика за седми разред

Уџбеник је подељен на поглавља која обухватају наставне теме предвиђене планом и програмом. Током увођења и објашњавања нових појмова и садржаја ученици се подстичу на сталну активност кроз извршавање налога и решавање добро изабраних задатака. Аутори су професори математике који су своје дугогодишње искуство из учионице уградили у уџбенички текст.

Аутор: Мирјана Стојсављевић-Радовановић, Љиљана Вуковић, Зорица Јончић
Илустратор: Драган Максимовић

Формат: 21 x 26 cm 204 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 7MAT

Математика за седми разред - збирка задатака

Збирка својим садржајем и системом наслова и поднаслова у потпуности прати уџбеник. Садржи мноштво разноврсних задатака који помажу утврђивању стечених знања и подстичу даље напредовање ученика. У уџбенику и збирци налази се укупно 1569 задатака и за све њих дати су резултати или упутства за решавање.

Аутор: Мирјана Стојсављевић-Радовановић, Љиљана Вуковић, Зорица Јончић

Формат: 21 x 26 cm 178 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 7MZB

Вежбам математику: 7. разред

Збирка је намењена ученицима седмог разреда основне школе за додатно вежбање и утврђивање градива. Помоћи ће им да обнове оно што су већ учили у школи и да утврде своје знање, као и да се боље припреме за контролне вежбе и писмене задатке. Решавајући задатке на крају сваке области (одељак "Провера знања") утврдиће ниво постигнућа (основни, средњи или напредни). Збирка садржи 716 задатака, важна правила и формуле ("Подсетник" на крају збирке), као и резултате и упутства за решавање задатака.

Аутор: Мирјана Стојсављевић-Радовановић, Љиљана Вуковић, Јагода Ранчић

Формат: 20 x 29 cm 80 стр., меки повез, црнобело, ћирилица
SMS шифра: 7VMA

Математички речник

"Математички речник" је неопходан водич кроз математички језик и појмове који се обрађују у основној школи. Аутори су писали овај речник размишљајући о младом читаоцу коме су неопходне јасне и једноставне дефиниције. Речник садржи бројне фотографије, дијаграме и живе илустрације које ученицима чине јасном везу између језика математике и света који их окружује. У њему су дате и табеле са основним математичким симболима и њиховим значењима, као и скраћенице, називи геометријских фигура, римске цифре, ознаке мерних јединица и друго. АКО НАРУЧИТЕ ОВУ КЊИГУ ПРЕКО БАНЕРА ВИКЕНД АКЦИЈА, ОСТВАРИЋЕТЕ ПОПУСТ ОД 50% И УМЕСТО 549 ДИНАРА ПЛАТИЋЕТЕ ЈЕ 275 ДИНАРА!

Аутор: Гарда Тарнер

Формат: 16 x 21 cm 82 стр., меки повез, пун колор, латиница