Природа и друштво за трећи разред

Уџбеник је сачињен од девет поглавља кроз која се ученици упознају са светом природних и друштвених појава. Разноврсни и комплексни садржаји из предмета Природа и друштво проблемски су структурирани и подстичу интелектуалне активности ученика.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Саша Арсенић, Владимир Бурсаћ

Формат: 21 x 26 cm 130 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 3nPDU

Природа и друштво за трећи разред - радна свеска

Кроз разноврсна питања и задатке у радној свесци ученици имају могућност да провере у којој мери разумеју и могу да примене обрађене садржаје. Задаци подстичу ученике на посматрање и уочавање веза између појмова, као и на активно истраживање, извођење огледа и упознавање са светом науке и открића.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Саша Арсенић, Владимир Бурсаћ

Формат: 21 x 26 cm 120 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 3nPRS

Здравствено васпитање за трећи разред

Користи се уз уџбеник "Природа и друштво за трећи разред основне школе". Већина наставних јединица надовезује се на теме које се обрађују у оквиру овог предмета. Мноштво занимљивих и забавних питања и задатака омогућују учење кроз игру (загонетке, укрштенице, ребуси). Ова радна свеска пружају ученицима разне могућности да искажу своју креативност (прављење колажа и постера који промовишу здрав начин живљења и сл.).

Аутор: Јелена Илић, Анђелка Ружић
Илустратор: Милан Павловић