Ликовна култура за пети разред

Уџбеник садржи ликовне целине предвиђене наставним планом и програмом: Слободно ритмичко компоновање, Линија, Облик, Орнамент, Светлински објекти и колаж, Визуелно споразумевање и Обликовање и преобликовање употребних предмета. Кроз изложене садржаје ученици се упознају с новим појмовима ликовног језика, одређеним ликовним законитостима, различитим визуелним појавама, традиционалним и савременим приступима ликовном стваралаштву и разноврсним начинима примене стечених знања и бивају подстакнути да раде практично користећи различите технике.

Аутор: Мирјана Живковић

Формат: 21 x 26 cm 100 стр., меки повез, пун колор, ћирилица