Читанка за трећи разред

Читанка за трећи разред подељена је у пет тематских целина, од којих свака садржи прозне и поетске текстове према прописаном наставном програму, као и неколико текстова по избору аутора, који су у тематској сагласности са обавезним текстовима. Јасне је и прегледне структуре и омогућава ученицима да се лако снађу у тражењу одређених појмова, задацима и упутствима.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Никола Витковић

Формат: 21 x 26 cm 140 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 3nCIT

Српски језик за трећи разред

Садржина овог уџбеника усклађена је с наставним планом и програмом. Сваки од обрађених језичких и граматичких појмова налази упориште у пригодном полазном тексту. Објашњења граматичких појмова и правописних правила су детаљна, прецизна и дата на одговарајућим примерима. Питања су подстицајна, а задаци разнолики и у функцији трајног усвајања појмова и правила.

Формат: 21 x 26 cm 54 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 3nSJE

Српски језик за 3. разред - наставни листови

Представљају део уџбеничког комплета за трећи разред и чине функционалну целину с Читанком и са Српским језиком. У њима су обухваћени сви садржаји предвиђени програмом наставе језика и језичке културе. Ови садржаји представљени су кроз систем вежби, говорних и писаних, језичких и стилских, које ученике подстичу на језичко стваралаштво. Вежбе су тематски прилагођене узрасту, а налози и понуђени облици рада веома су разноврсни.

Формат: 21 x 26 cm 54 + 24 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 3nSRS

Језичке школице 3

"Језичке школице 3" су збирка радних листова за српски језик са задацима различитих нивоа тежине. Намењени су увежбавању и провери читалачких способности, односно разумевању прочитаног. Збирка садржи 52 радна листа.

Аутор: Милорад Рикало, Славка Јовановић, Александра Станић, Споменка Марковић
Илустратор: Александар Стојшић

Формат: 21 x 29 cm 116 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 3JSK

Контролне вежбе из српског за 3. разред

Контролне вежбе намењене су провери знања и вештина у областима – језик, читање с разумевањем и писање. Задаци у контролним вежбама усклађени су с наставним планом и програмом. Збирка се састоји од два дела. Први део садржи 12 контролних вежби (за групу А и групу Б). Други део збирке садржи: табеле са описом знања и вештина који се испитују у одређеној вежби, решења задатака, предложен начин бодовања сваког задатка, као и предложен број бодова потребних за одређену оцену.

Аутор: Милорад Рикало, Јелисавета Делић
Илустратор: Душан Павлић

Формат: 21 x 29 cm 78 стр., меки повез, црнобело, ћирилица
SMS шифра: 3KSJ

Забавна граматика за трећи разред

Радна свеска "Забавна граматика за трећи разред" уклопљена је тематски и садржајно са основним уџбеником. Мноштво разноврсних задатака формулисаних кроз јасне и разумљиве налоге нуде могућност за додатно утврђивање или проверу знања. Уз илустрације које су у функцији задатака, ова радна свеска афирмише учење као интересантан, забаван и подстицајан процес.

Формат: 22 x 23,5 cm 80 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 3GRA