Физика за седми разред

Уџбеник има шест тематских целина у оквиру којих се обрађују теме предвиђене наставним програмом: Сила и кретање, Кретање тела под дејством силе Земљине теже, Силе трења и отпора средине, Равнотежа, Рад и механичка енергија, Енергија и топлотне појаве. Свака тематска целина означена је посебном бојом, што олакшава сналажење у уџбенику. Нови појмови објашњавају се помоћу добро одабраних примера и уз стално настојање да се физика изведе из учионице и "угради" у свакодневицу ученика. На крају сваке тематске целине налазе се две странице посвећене обнављању и утврђивању – ту су сажете најважније чињенице, дата су питања за обнављање, као и формуле.

Аутор: Срђан Вербић, Божидар Николић
Илустратор: Милан Драгојловић

Формат: 21 x 26 cm 148 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 7FIZ

Збирка питања и задатака из физике с практикумом за седми разред

Књига је подељена у три целине – у првој се налазе питања и задаци, у другој је практикум с практичним вежбама, а на крају налазе се решења. Питања и задаци у збирци су разноврсни по типу и тежини, распоређени тако да задовољавају принцип од лакшег ка тежем. Посебно је добро то што у решењима углавном није дат само коначни резултат, већ је детаљно објашњено како се до њега долази. Практикум садржи опис девет лабораторијских вежби, које су предвиђене наставним планом и програмом, које на очигледан начин илуструју градиво и демонстрирају емпиријски карактер физике.

Аутор: Срђан Вербић, Божидар Николић
Илустратор: Милан Драгојловић