Читанка за четврти разред

Обухвата све текстове и предвиђене садржаје из наставе књижевности за четврти разред основне школе. Нарочита пажња посвећена је књижевној анализи. Садржи речник књижевних термина и речник непознатих речи.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Милица Ненадић

Формат: 21 x 26 cm 160 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 4nCIT

Забавна граматика за четврти разред

Обухвата све садржаје из програма наставе српског језика за четврти разред основне школе. На крају сваке теме дат је кратак преглед обрађеног градива.

Формат: 21 x 26 cm 64 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 4nGRU

Забавна граматика за четврти разред - радна свеска

Радни листови уз уџбеник "Забавна граматика за четврти разред".

Формат: 21 x 26 cm 88 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 4nGRA

Језичке школице 4

"Језичке школице 4" су збирка радних листова за српски језик са задацима различитих нивоа тежине, намењених увежбавању и провери читалачке способности, односно разумевања прочитаног. Збирка садржи 57 радних листова који су распоређени у пет целина. Захтевима се испитују ученикова знања и умећа из читања, граматике и писања. За те три области дефинисано је шта и на ком нивоу ученик треба да уме да уради.

Аутор: Споменка Марковић, Слободанка Живковић, Јелисавета Делић, Александра Станић
Илустратор: Александар Стојшић

Формат: 21 x 29 cm 134 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 4JSK

Контролне вежбе из српског за 4. разред

Контролне вежбе из српског језика намењене су провери знања и вештина у областима – језик, читање с разумевањем и писање. Задаци у контролним вежбама усклађени су с наставним планом и програмом и образовним стандардима за крај првог циклуса образовања које је усвојио Национални просветни савет. Збирка се састоји од два дела. Први део садржи 12 контролних вежби (за групу А и групу Б). Други део збирке садржи: табеле са описом знања и вештина који се испитују у одређеној вежби, решења задатака, предложен начин бодовања сваког задатка, као и предложен број бодова потребних за одређену оцену.

Аутор: Милорад Рикало, Јелисавета Делић
Илустратор: Душан Павлић

Формат: 21 x 29 cm 78 стр., меки повез, црнобело, ћирилица
SMS шифра: 4KSJ

Забавна граматика за четврти разред - радни уџбеник

Забавна граматика 4 је радна свеска која кроз мноштво задатака подстиче ученике на самостално и креативно вежбање градива српског језика у четвртом разреду основне школе.

Формат: 23,5 x 22 cm 96 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 4GRA