Читанка за осми разред

Читанка за осми разред рађена је у складу с програмом, а одобрило ју је Министарство просвете. У оквиру анализе текстова дат је низ занимљивих детаља о писцима и делима. Понуђени су и стваралачки задаци који подстичу развој креативних способности ученика.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић

Формат: 21 x 26 cm 200 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 8CIT

Српски језик за осми разред - радна свеска

У радној свесци заступљене су различите врсте задатака. Задаци су поређани од лакших ка тежим. Они који захтевају боље познавање градива посебно су означени. Сви садржаји предвиђени су наставним планом и програмом за осми разред. Саставни део радне свеске чине тестови за проверу знања, помоћу којих се ученици припремају за полагање завршног испита. Тестови садрже задатке из граматике, као и вежбе за проверу разумевања различитих врста текстова.

Аутор: Симеон Маринковић

Формат: 20 x 25 cm 80 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 8RSS

Српски језик за осми разред

Уз дефинисање и анализу јединица језичког система, аутор је дужну пажњу посветио и прагматици језичког изражавања, као и правописном изразу стандардног језика и на врло приступачан и занимљив начин подучио ученике и правописним правилима.

Аутор: Симеон Маринковић

Формат: 20 x 25 cm 134 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 8SJE

Разумем шта читам 8

Збирка радних листова "Разумем шта читам 8" намењена је ученицама осмог разреда. Она треба да им помогне да овладају вештином читања и разумевања књижевних и информативних текстова и да их поведе ка уживању и сналажењу у свету писане речи. Питања у радним листовима – некад лакша, некад тежа – захтевају отворене очи, будно праћење података, трагање, препознавање, уочавање, размишљање, закључивање. То су вештине које су потребне да се успешно одговори на питања из различитих области на завршном испиту.

Аутор: Саша Гламочак, Милорад Рикало, Јелена Стефановић

Формат: 21 x 29,5 cm 128 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 8RSC

Граматика српског језика за основну школу

У оквиру обележавања Године књиге и језика Креативни центар и Вукова задужбина издају "Граматику српског језика за основну школу" проф. др Душке Кликовац. Вукова задужбина објављује је као део "Данице" за 2011. годину, а Креативни центар као своје посебно издање. Ова граматика одобрена је од стране Министарства просвете Републике Србије и прихваћена за штампу од Савета за језик Вукове задужбине. Њена ваљаност у пракси већ је потврђена. Прилагођена је захтевима најновијег наставног програма, а намењена ђацима и свима онима у Србији и дијаспори који желе да боље упознају српски језик и развију језичку културу.

Аутор: Душка Кликовац

Формат: 12 x 19 cm 228 стр., меки повез, двобојно, ћирилица