Математика 5. Уџбеник за пети разред основне школе

УЏБЕНИК ЋЕ БИТИ У ПРОДАЈИ ОД 1. АВГУСТА 2018. Уџбеник је прилагођен узрасту, разумљив је за ученика и подстиче његово интересовање за математичке садржаје. Кључни математички појмови повезани су са занимљивим информацијама из науке, других предмета и свакодневног живота. Наставне теме предвиђене новим планом наставе и учења (2018/2019) чине поглавља уџбеника, а поднаслови су називи методских јединица које представљају обраду нових садржаја.

Аутор: Љиљана Вуковић, Јагода Ранчић, Мирјана Стојсављевић-Радовановић
Илустратор: Душан Павлић

Формат: 20,5 x 29 cm 184 стр., тврди повез, пун колор, ћирилица

Математика 5. Збирка задатака за пети разред основне школе

УЏБЕНИК ЋЕ БИТИ У ПРОДАЈИ ОД 1. АВГУСТА 2018. Збирка прати уџбеник и садржи велики број задатака за вежбање и самосталан рад. Садржи примере за примену математике у свакодневном животу, различите типове задатака и помаже у развијању способности сналажења у различитим ситуацијма. Задаци у оквиру систематизација наставних тема подељени су на три нивоа (основни, средњи и напредни ниво) на основу процене и наставничког искуства ауторки, а ослоњени су на образовне стандарде за крај обавезног образовања. На крају уџбеника и збирке дата су упутства за решавање задатака, као и већина резултата.

Аутор: Љиљана Вуковић, Јагода Ранчић, Мирјана Стојсављевић-Радовановић
Илустратор: Душан Павлић

Формат: 20,5 x 29 cm 168 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Вежбам математику: 5. разред

Збирка је намењена ученицима петог разреда основне школе за додатно вежбање и утврђивање градива. Помоћи ће им да обнове оно што су већ учили у школи и да утврде своје знање, као и да се боље припреме за контролне вежбе и писмене задатке. Решавајући задатке на крају сваке области (одељак "Провера знања") утврдиће ниво постигнућа (основни, средњи или напредни). Збирка садржи 670 задатака, важна правила и формуле ("Подсетник" на крају збирке), као и резултате и упутства за решавање задатака.

Аутор: Мирјана Стојсављевић-Радовановић, Љиљана Вуковић, Јагода Ранчић

Формат: 20 x 29 cm 72 стр., меки повез, црнобело, ћирилица
SMS шифра: 5VMA

Математички речник

"Математички речник" је неопходан водич кроз математички језик и појмове који се обрађују у основној школи. Аутори су писали овај речник размишљајући о младом читаоцу коме су неопходне јасне и једноставне дефиниције. Речник садржи бројне фотографије, дијаграме и живе илустрације које ученицима чине јасном везу између језика математике и света који их окружује. У њему су дате и табеле са основним математичким симболима и њиховим значењима, као и скраћенице, називи геометријских фигура, римске цифре, ознаке мерних јединица и друго.

Аутор: Гарда Тарнер

Формат: 16 x 21 cm 82 стр., меки повез, пун колор, латиница
SMS шифра: MRE

Додатна настава - Математика 5

Збирка је написана по плану и програму за додатну наставу. Подељена је у десет поглавља и обухвата 290 задатака. На крају збирке дата су решења задатака. За лакше задатке понуђени су само коначни резултати, а за сложеније упутства или комплетна решења. Намењена је ученицима који воле математику и који могу да савладају сложеније садржаје од оних што се обрађују на редовним часовима. Такође, у збирци се налазе задаци који подстичу развој логичког и формалног мишљења. Решавање задатака из ове збирке представља одличну припрему за такмичење.

Аутор: Душанка Ковачевић, Наталија Јекић
Илустратор: Драган Максимовић