Свет око нас за први разред

Јасна и прегледна структура уџбеника, начин излагања и богате, функционалне илустрације олакшавају усвајање градива. Садржаји су представљени линераним и нелинеарним текстовима, а неки од њих приказани су графиконима и табелама.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић, Весна Рикало
Илустратор: Маја Веселиновић, Никола Витковић, Борис Кузмановић, Љубомир Бабић

Формат: 21 x 26 cm 102 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 1nSVE

Свет око нас за први разред - радна свеска

Питања и задаци у радној свесци прате градиво изложено у уџбенику и максимално активирају ученике у процесу утврђивања знања.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић, Весна Рикало
Илустратор: Маја Веселиновић, Никола Витковић, Борис Кузмановић, Љубомир Бабић, Вукашин Багић

Формат: 21 x 26 cm 80 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 1nSVR

Здравствено васпитање за први разред

Користе се уз уџбеник "Свет око нас за први разред". Већина наставних јединица надовезује се на теме које се обрађују у оквиру овог предмета. Мноштво занимљивих и забавних питања и задатака омогућују учење кроз игру (загонетке, укрштенице, ребуси). Ове радна свеска пружа ученицима разне могућности да искажу своју креативност (прављење колажа и постера који промовишу здрав начин живљења и сл.).

Аутор: Јелена Илић, Анђелка Ружић
Илустратор: Душан Павлић