Радни листови

Српски језик - збирка задатака за завршни испит

Припремите се за полагање завршног испита! Урадите 420 задатака, проверите своје резултате у решењима и одредите ниво свог знања (основни, средњи или напредни). Уз свако решење налази се стандард који обухвата и тај задатак.

Аутор: Александра Станић, Милорад Рикало, Саша Гламочак, Славка Јовановић

Формат: 21 x 29 cm 180 стр., меки, црнобело , ћирилица

Математика - збирка задатака за завршни испит - основна школа

Збирка је намењена ученицима основне школе, за припремање завршног испита. Помоћи ће им да обнове задатке кључне за разумевање школског градива из математике и да унапреде свој ниво постигнућа. Задаци су груписани у пет области, подељени на три нивоа постигнућа и усклађени са Општим стандардима постигнућа – образовним стандардима за крај обавезног образовања за предмет математика. На почетку сваке области дат је кратак подсетник који упућује на оно што је важно за успешно решавање задатака, а на крају су дата по два теста за проверу нивоа усвојености знања. Збирка садржи и решења свих задатака, као и упутство за бодовање делимично тачних одговора у тестовима. Уз свако решење наведена је шифра стандарда који се односи на тај задатак.

Аутор: Недељка Видовић, Горица Станојевић, Злата Ступаревић, Весна Станојевић, Љиљана Врачар, Марина Станчић

Формат: 21 x 29 cm 204 стр., меки повез, црнобело, ћирилица
SMS шифра: MZZZ

Физика - збирка задатака за завршни испит

У збирци се налази 250 задатака који су кључни за разумевање школског градива из физике. Задаци су подељени у шест области: Силе, Кретање, Електрична струја, Мерење, Енергија и топлота и Математичке основе физике. У оквиру првих пет области задаци су подељени у три нивоа постигнућа: основни, средњи и напредни. У области Математичке основе физике дати су само задаци средњег нивоа будући да стандарди предвиђају само тај ниво. Поред сваког задатка налази се симбол који означава ниво постигнућа. На крају збирке налазе се решења свих задатака. Уз свако решење наведена је шифра стандарда који обухвата тај задатак, а после решења дата је листа свих стандарда

Аутор: Дарко Симић
Илустратор: Душан Павлић

Формат: 20,5 x 29 90 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Биологија - збирка задатака за завршни испит

У збирци се налази 250 задатака који су кључни за разумевање школског градива из биологије. Задаци су подељени у пет области: Особине живих бића, Јединство грађе и функције као основа живота, Наслеђивање и еволуција, Живот у екосистему и Човек и здравље. У склопу сваке области задаци су разврстани на три нивоа постигнућа: основни, средњи и напредни. Поред сваког задатка налази се симбол који означава ниво постигнућа. На крају збирке дата су решења свих задатака, а уз свако решење наведен је стандард који обухвата тај задатак.

Аутор: Јелена Ђурђевић
Илустратор: Милан Драгојловић

Формат: 21 x 29 cm 84 стр., меки повез, црнобело, ћирилица
SMS шифра: BZZZ

Хемија - збирка задатака за завршни испит

У збирци се налази 250 задатака који су кључни за разумевање школског градива из хемије. Задаци су подељени у пет области: Општа хемија, Неорганска хемија, Органска хемија, Биохемија и Хемија животне средине. У оквиру прве четири области задаци су подељени у три нивоа постигнућа: основни, средњи и напредни. У области Хемија животне средине дати су само задаци основног нивоа, будући да стандарди предвиђају само тај ниво. Поред сваког задатка налази се симбол који означава ниво постигнућа. На крају збирке налазе се решења свих задатака. Уз свако решење наведена је шифра стандарда који обухвата тај задатак, а после решења дата је листа свих стандарда.

Аутор: Милош Козић
Илустратор: Душан Павлић