Радни листови

Весели вртић

У овој књизи обједињени су разноврсни садржаји неопходни за темељну припрему детета за полазак у школу. Радни листови полазе од Општих основа предшколског програма и обухватају вежбе из математике, предмета Свет око нас, графомоторичке вежбе и вежбе повезане с припремом за почетно читање и писање. Књига садржи 136 радних листова, 88 налепница и бројне идеје намењене васпитачима за додатни рад с децом. Књига је добила награду за Најбољи европски уџбеник у Франкфурту 2014. године.

Илустратор: Маја Веселиновић, Борис Кузмановић

Формат: 23 x 29 cm 140 стр. + 3 стр. с налепницама, меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 0VV

Мала математика

Ова радна свеска садржи разноврсне математичке активности, усклађене с темама предвиђеним припремним предшколским програмом. Обрађени су садржаји неопходни за касније праћење наставе у 1. разреду основне школе: активности које уводе дете у свет бројева, скупова, односа и релација, као и низ задатака помоћу којих дете сазнаје нешто о одређеном математичком појму. Ова радна свеска обухвата и велики број питања за разговор васпитача или родитеља с децом.

Илустратор: Борис Кузмановић

Формат: 23 x 28,5 cm 48 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 0MM

Мали буквар

На укупно 40 страна обрађују се сва штампана слова ћирилице. Разноврсне вежбе покрета руке, као и бојење и украшавање слова, подстичу дете и олакшавају му савладавање вештине почетног писања и читања (уз свако слово дата је песмица, као и занимљиви задаци који укључују писање, цртање, допуњавање речи према слици, допуњавање речи наученим словом и сл.). Активности су смишљене тако да омогућавају успешну припрему детета за полазак у школу. Додатак "Малог буквара" чини словарица од картона.

Аутор: Симеон Маринковић
Илустратор: Добросав Живковић Боб

Формат: 23 x 28,5 cm 40 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 0MB

Мој свет

Књига садржи укупно 48 радних листова, као и налепнице у боји које су предвиђене за довршавање цртежа. Све активности које пружа ова радна свеска усмерене су ка упознавању детета са светом који га окружује и ка развијању културе заштите животне средине. Више од 30 тема предвиђених припремним предшколским програмом обрађено је у виду занимљивих вежби, задатака и питања. Неке од тема су: "Другарство", "Моје тело", "Саобраћај", "Годишња доба", "Домаће и дивље животиње", "Биљке" и др. Однос према себи, другим људима и природи, истраживање физичких појава и друштвених веза, препознавање својих осећања и осећања других – неке су од области које су заступљене у овој радној свесци.

Илустратор: Борис Кузмановић

Формат: 23 x 28,5 cm 48 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 0MS

Црталица

Радна свеска за развој ликовне културе на предшколском узрасту обухвата разне технике ликовног изражавања: цртање и бојење различитим материјалима, отискивање боја, колажне експерименте, довршавање започетих слика и многе друге задатке.

Аутор: Симеон Маринковић, Милена Крсмановић
Илустратор: Биљана Лабовић