Радни листови

Мала математика

Ова радна свеска садржи разноврсне математичке активности, усклађене с темама предвиђеним припремним предшколским програмом. Обрађени су садржаји неопходни за касније праћење наставе у 1. разреду основне школе: активности које уводе дете у свет бројева, скупова, односа и релација, као и низ задатака помоћу којих дете сазнаје нешто о одређеном математичком појму. Ова радна свеска обухвата и велики број питања за разговор васпитача или родитеља с децом.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Борис Кузмановић

Формат: 23 x 28,5 cm 48 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 0MM

Мали буквар

На укупно 40 страна обрађују се сва штампана слова ћирилице. Разноврсне вежбе покрета руке, као и бојење и украшавање слова, подстичу дете и олакшавају му савладавање вештине почетног писања и читања (уз свако слово дата је песмица, као и занимљиви задаци који укључују писање, цртање, допуњавање речи према слици, допуњавање речи наученим словом и сл.). Активности су смишљене тако да омогућавају успешну припрему детета за полазак у школу. Додатак "Малог буквара" чини словарица од картона.

Аутор: Симеон Маринковић
Илустратор: Добросав Живковић Боб

Формат: 23 x 28,5 cm 40 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 0MB

Мој свет

Књига садржи укупно 48 радних листова, као и налепнице у боји које су предвиђене за довршавање цртежа. Све активности које пружа ова радна свеска усмерене су ка упознавању детета са светом који га окружује и ка развијању културе заштите животне средине. Више од 30 тема предвиђених припремним предшколским програмом обрађено је у виду занимљивих вежби, задатака и питања. Неке од тема су: "Другарство", "Моје тело", "Саобраћај", "Годишња доба", "Домаће и дивље животиње", "Биљке" и др. Однос према себи, другим људима и природи, истраживање физичких појава и друштвених веза, препознавање својих осећања и осећања других – неке су од области које су заступљене у овој радној свесци.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Борис Кузмановић

Формат: 23 x 28,5 cm 48 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 0MS

Црталица

Радна свеска за развој ликовне културе на предшколском узрасту обухвата разне технике ликовног изражавања: цртање и бојење различитим материјалима, отискивање боја, колажне експерименте, довршавање започетих слика и многе друге задатке.

Аутор: Симеон Маринковић, Милена Крсмановић
Илустратор: Биљана Лабовић

Формат: 21 x 29 cm 40 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: CRT

Ликовно за предшколце

ОВА КЊИГА ЈЕ ТРЕНУТНА РАСПРОДАТА! Радни листови с материјалом за рад. Разноврсне активности усклађене су с темама предвиђеним припремним предшколским програмом. Активности су разврстане према областима развоја, васпитања и учења. Упутство за васпитаче садржи кратак опис материјала потребног за сваку активност, списак техника којима се она може остварити и циљеве активности. Упутства су тако формулисана да их лако могу користити и васпитачи-почетници. Фасцикла садржи: 40 радних листова, разноврсне материјале за рад, упутство за васпитаче с мноштвом предлога за активности. Материјали за рад који се налазе у фасцикли: акварел папири, пастел папири, офсет папири, натрон папири, хамер, кеса од натрон папира, коверте, налепнице. Радни листови добили су награду "Најбољи европски уџбеник" у Франкфурту 2013. године.

Аутор: Мирјана Живковић

Формат: 25,5 x 35,5 cm 40 стр. + налепнице + разни материјали + приручник, фасцикла с разним материјалима, ћирилица
SMS шифра: 0LIK

Напомена: Распродато