Радни листови

Полазим у вртић

Решавање задатака у овим радним листовима подстиче децу узраста од 3 до 4 године на разноврсне активности: да опажају, уочавају сличности и разлике, анализирају целину и делове, да пореде, придружују, групишу и класификују појмове, да уочавају и стварају правила и редослед, серијалне низове, да траже везе и асоцијације, као и да међусобно упоређују више елемената битних за решавање задатка. Задаци подстичу децу на то да запажају, замишљају и закључују. Књига садржи и 55 налепница.

Аутор: Славица Марковић, Симеон Маринковић
Илустратор: Маја Веселиновић

Формат: 23 x 29 cm 64 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: PUVR

Школица

Ова сликовница садржи укупно 48 радних листова и налепнице у боји као додатак. Намењена је за рад с децом узраста од 4 године до 5 година. Пружа бројне задатке за подстицање опажања и закључивања, низ графомоторичких активности и вежбе цртања и бојења. Задаци су конципирани тако да усмеравају дететову пажњу на облике, линије и боје. У оквиру обрађених тема ("Моја породица", "Које је боје воће", "Новогодишњи украси" и др.) дете открива и сазнаје доста тога новог и проширује већ стечена знања из ових области.

Аутор: Симеон Маринковић
Илустратор: Мирјана Живковић