Радни листови

Енглески за предшколце

За децу која желе да уче енглески. Ваше дете иде у вртић. Оно је у узрасту у којем је нарочито пријемчиво за звуке и језичке игре. Нови програми у образовању предлажу рани контакт са страним језиком, који се уводи већ у припремним предшколским групама. Ова књига намењена је родитељима који желе да усмере своје дете ка учењу енглеског језика, али се питају како да то постигну... Циљ оваквог начина учења језика – активног и забавног – јесте да се дете упозна са звуковима новог језика, да научи прве речи на енглеском и да се код њега развију радозналост и умеће слушања. Упознавање са енглеским језиком почиње илустрованом причом (инспирисаном Златокосом), активним приступом и разним играма, које прате песме на компакт диску.

Аутор: Магдалена Гиро-Жилијен
Илустратор: Мари Кентрек

Формат: 19,5 x 28 cm 64 стр., меки повез, пун колор, ћирилица, латиница
SMS шифра: ENP

Енглески за децу

Ова радна свеска намењена је деци у узрасту од 4 до 7 година. Садржи 150 игара и вежби помоћу којих ће дете научити основне појмове на енглеском језику. Више од 300 речи сврстано је по темама (боје, бројеви, породица…). Кроз многе забавне активности и дружење са симпатичним јунацима, дечаком Луком и његовом породицом, дете се упознаје са звуковима новог језика. Књигу прати компакт диск на којем се налази двадесет текстова за слушање и речи из речника за увежбавање изговора. Ову радну свеску препоручујемо родитељима који желе да привуку дете учењу енглеског језика, као и васпитачима за рад у припремним предшколским групама.

Аутор: Корин Туати
Илустратор: Александар Бонфоа

Формат: 23 x 28 cm 92 стр., меки повез, пун колор + компакт диск, ћирилица, латиница
SMS шифра: EDC

Научите енглески кроз игру (7-9 година)

Радна свеска која садржи бројне активности помоћу који ће деца овладати почетним енглеским речником и захваљујући којој учење енглеског постаје забавно попут игре. Занимљиви задаци повезани су са свакодневним ситуацијама и омогућавају учење и памћење једноставних енглеских речи посредством игара које се односе на разноврсне теме (животиње, град, породица, кућа, време, боје, школа), као и упознавање с британском културом – са знаменитостима у Лондону, британском кухињом, краљевском породицом и сл.

Аутор: Сандра Лебрен
Илустратор: Лола Луау

Формат: 17 x 23 cm 64 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: NE7KI

Певамо и учимо енглески

Представљамо вам иновативну методу помоћу које деца певајући забавне и ритмичне песмице на енглеском језику, од најранијег узраста уче језик лако и без напора. Текст сваке песмице пропраћен је сликовним речником који олакшава разумевање током слушања компакт диска. Диск садржи дванаест песама, као и инструменталне верзије помоћу којих је могуће у кругу породице организовати забавно такмичење у певању и извођењу песама, уз смишљање нових речи.

Аутор: Стефан Хусар
Илустратор: Адам Тома