Биологија 8, уџбеник за осми разред основне школе

Уџбеник обухвата целокупну наставну грађу предвиђену наставним планом и програмом. Наставни садржаји изложени су кроз шест основних тематских целина. Начин излагања садржаја у потпуности је прилагођен менталном и сазнајно-искуственом нивоу ученика осмог разреда. Избор и распоред градива у целости су подређени реализацији задатака наставе и у складу су са основним дидактичко-методичким принципима. Кроз питања, задатке, активности и пројекте ученици су подстакнути на то да самостално користе литературу, да посматрају процесе и појаве у природи и повезују теорију и праксу.

Аутор: Тања Станојевић, Снежана Парезановић-Ристић

Формат: 20,8 x 26 cm 184 стр., меки, ћирилица
SMS шифра: 8BIO

Биологија - збирка задатака за завршни испит

У збирци се налази 250 задатака који су кључни за разумевање школског градива из биологије. Задаци су подељени у пет области: Особине живих бића, Јединство грађе и функције као основа живота, Наслеђивање и еволуција, Живот у екосистему и Човек и здравље. У склопу сваке области задаци су разврстани на три нивоа постигнућа: основни, средњи и напредни. Поред сваког задатка налази се симбол који означава ниво постигнућа. На крају збирке дата су решења свих задатака, а уз свако решење наведен је стандард који обухвата тај задатак.

Аутор: Јелена Ђурђевић
Илустратор: Милан Драгојловић