Физика 8, уџбеник за осми разред основне школе

Уџбеник се састоји од шест основних тематских целина у оквиру којих се обрађују теме предвиђене наставним програмом (Осцилаторно и таласно кретање, Светлосне појаве, Електрично поље, Електрична струја, Магнетно поље, Елементи атомске и муклеарне физике) и седмог, завршног поглавља - Физика и савремени свет. Уџбеник одликује јасна и прегледна структура са следећим структурним елементима који се односе на различит тип садржаја или активности: додатне информације и објашњења, подсетник, речник, оглед, решен пример, задатак, занимљивост. Садржаји су објашњени на занимљив и стручан начин. Приликом објашњавања нових појмова користе се добра графичка решења. На решеним примерима показује се како се примењују обрађени садржаји, а предложени огледи доприносе потпинијем разумевању и продубљивању знања ученика.

Аутор: Божидар Николић, Славољуб Митић
Илустратор: Милан Драгојловић

Формат: 20.8 x 26 cm 182 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Збирка питања и задатака из физике с практикумом за осми разред основне школе

Збирка је подељена у четири целине - у првој се налазе питања, у другој рачунски задаци, у трећој целини налази се практикум с практичним вежбама, а у четвртој су решења. Питања су формулисана тако да се провери да ли ученици заиста разумеју обрађене садржаје. Рачунски задаци су разноврсни по типу и тежини. Практикум садржи опис лабораторијских вежби које на очигледан начин илуструју градиво. У решењима су одговори пропраћени детаљним образложењем, цртежом или поступком долажења до решења.

Аутор: Славољуб Митић, Божидар Николић
Илустратор: Милан Драгојловић, Дејан Подунавац