Читанка за други разред основне школе – радни уџбеник

Читанка за други разред садржи различите прозне и поетске текстове, праћене одговарајућим питањима и задацима који подстичу интересовање и развијају машту ученика. Уз свако питање и задатак налази се простор за уписивање одговора. Читанка има осам поглавља која се завршавају резимеима Сети се шта смо научили. На крају уџбеника налази се речник, а текстове обогаћују функционалне илустрације.

Аутор: Љиљана Маринковић, Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Данијел Савовић

Формат: 22 x 23,5 cm 168 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Математика за други разред основне школе – радни уџбеник

Математика за други разред основне школе садржи четири тематске целине, допуњене забавним задацима под називом И ово је математика ( с решењима која се налазе на крају књиге). Разноврсни задаци прате обраду наставне јединице и предвиђени су за утврђивање градива. Уз сваки задатак налази се одговарајући простор за рад.

Аутор: Дејан Беговић, Љиљана Маринковић, Симеон Маринковић
Илустратор: Мирјана Живковић

Формат: 22 x 23,5 cm 144 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Свет око нас за други разред основне школе – радни уџбеник

Свет око нас за други разред основне школе подељен је у осам тематских целина. Обрада градива праћена је одговарајућим питањима и задацима који подстичу интересовање ученика. Уз свако питање предвиђен је простор за уписивање одговора. Резимеи поглавља систематизују обрађене наставне јединице, градећи тако мрежу појмова. Уџбеник указује на могућност примене стечених знања, подстиче истраживачки дух и тимски рад и упознаје ученике с неким начинима очувања животне средине, са прављењем плана акција и сл.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Дарко Жебић, Мирјана Живковић

Формат: 22 x 23,5 cm 150 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Забавна граматика 2 – радни уџбеник

Забавна граматика 2 мноштвом занимљивих задатака подстиче ученике да самостално вежбају и утврђују знање из српског језика у другом разреду основне школе.

Аутор: Симеон Маринковић
Илустратор: Мирољуб Милутиновић Брада