Читанка за трећи разред - радни уџбеник

"Читанка" је обликована као радни уџбеник који нуди ученицима активну улогу у процесу стицања нових знања из области језика и књижевности. Поред прозних, поетских текстова и књижевно теоријских појмова, уџбеник обрађује и језичке појмове предвиђене наставним планом и програмом. Систематизације у виду табела на прегледан начин граде мрежу појмова и нуде ученицима могућност да прате сопствено напредовање. "Читанка" је тематски повезана са "Забавном граматиком за трећи разред".

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Никола Витковић

Формат: 22 x 23,5 cm 178 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 3CIT

Математика за трећи разред - 1. део - радни уџбеник

Ова књига је радни уџбеник који омогућава савладавање градива предвиђеног програмом за овај узраст. Разноврсни задаци, пажљиво тематски конципирани и праћени функционалним и подстицајним илустрацијама, олакшавају деци савладавање градива и разбијају предрасуде о математици као тешком предмету. Комплетно градиво дато је у више тематских целина, које садрже и забавне задатке под називом "И ово је математика", а свака тематска целина завршава се резимеом "Шта смо научили". Радна свеска "Забавна математика за трећи разред" функционално се надовезује на уџбеник.

Аутор: Александра Стефановић
Илустратор: Татјана Лазић

Формат: 22 x 23,5 cm 120 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 31MAT

Математика за трећи разред - 2. део - радни уџбеник

Аутор: Александра Стефановић
Илустратор: Татјана Лазић

Формат: 22 x 23,5 cm 120 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 32MAT

Природа и друштво за трећи разред - радни уџбеник

Радни уџбеник сачињен од осам поглавља кроз која ученици имају могућност да истражују и изводе огледе и тако се упознају са светом науке и открића. Задаци из уџбеника захтевају активно учествовање и упућују ученике на посматрање и уочавање веза између појмова.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Саша Арсенић, Владимир Бурсаћ

Формат: 23,5 x 22 cm 180 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 3PDR

Музичка култура за трећи разред - радни уџбеник

Битна одлика овог уџбеника је оригинално увођење деце у учење нота, тактова и линијског система, остварено кроз низ музичких игара и подржано функционалним илустрацијама и музичким примерима. Књига садржи вежбе за утврђивање градива, занимљив музички квиз, бројне музичке ребусе и укрштенице, а уз сваку књигу добија се и бесплатан музички компакт диск. Овај уџбеник ће бити значајна помоћ учитељима у реализацији наставе музичке културе.

Аутор: Владица Илић
Илустратор: Борис Кузмановић

Формат: 22 x 23,5 cm 104 стр., меки повез + диск, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 3MUZ

Забавна граматика за трећи разред - радни уџбеник

Радна свеска "Забавна граматика за трећи разред" уклопљена је тематски и садржајно са основним уџбеником. Мноштво разноврсних задатака формулисаних кроз јасне и разумљиве налоге нуде могућност за додатно утврђивање или проверу знања. Уз илустрације које су у функцији задатака, ова радна свеска афирмише учење као интересантан, забаван и подстицајан процес.

Аутор: Симеон Маринковић
Илустратор: Мирољуб Милутиновић Брада

Формат: 22 x 23,5 cm 80 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 3GRA

Забавна математика за трећи разред - радни уџбеник

Забавна математика 3 је радна свеска која нуди мноштво задатака за увежбавање градива трећег разреда. Подстиче ученике на занимљиву игру духа и откривање непознатог на основу познатог.

Аутор: Симеон Маринковић, Дејан Беговић
Илустратор: Мирољуб Милутиновић Брада