Читанка за четврти разред - радни уџбеник

Обликована је као радни уџбеник. Обухвата све текстове и предвиђене садржаје из наставе књижевности за четврти разред основне школе. Нарочита пажња посвећена је књижевној анализи. Садржи речник књижевних термина и речник непознатих речи.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Милица Ненадић

Формат: 23,5 x 22 cm 216 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 4CIT

Математика за четврти разред (радни уџеник) – 1. део

Радни уџбеник организован у више тематских целина у којима се кроз мноштво задатака обрађују наставне јединице предвиђене планом и програмом за четврти разред основне школе. У књизи се налазе занимљивости из области математике, понешто за љубитеље компјутера и већ уобичајени задаци из рубрике "И ово је математика".

Аутор: Мирко Дејић, Јасмина Милинковић, Оливера Ђокић

Формат: 23,5 x 22 cm 140 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 41MAT

Математика за четврти разред (радни уџбеник) – 2. део

Аутор: Мирко Дејић, Јасмина Милинковић, Оливера Ђокић

Формат: 23,5 x 22 cm 168 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 42MAT

Природа и друштво за четврти разред - радни уџбеник

Природа и друштво за четврти разред основне школе је радни уџбеник који интегрише елементе основног уџбеника и радне свеске. Веома разноврсни и комплексни садржаји из природе и друштва изложени су у девет тематских целина. На крају сваког поглавља налази се систематизација стечених знања. Садржаји су проблемски структурирани и подстичу интелектуалне активности ученика.

Аутор: Ивана Васиљевић, Александра Блажић, Весна Радовановић-Пеневски
Илустратор: Коста Миловановић

Формат: 22 x 24 cm 191 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 4PDR

Музичка култура за четврти разред - радни уџбеник

Уџбеник је конципиран тако да ученици могу лако да стекну знања уз помоћ сликовних представа музичких појмова. Функционалне илустрације и музички примери одлике су овог уџбеника у коме се може сазнати нешто више о значајним музичким установама и музичкој традицији наше земље. Користећи компакт диск, који прати овај уџбеник, ученици ће се упознати са значајним композицијама наше и светске музичке баштине.

Аутор: Владица Илић
Илустратор: Драган Максимовић

Формат: 23,5 x 22 cm 92 стр., меки повез + диск, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 4MUZ

Ликовна култура за четврти разред са материјалима

Радни уџбеник који на оригинални начин развија способност ученика за опажање облика, величина и боја у природи. Ученици имају могућност да се упознају са различитим врстама материјала и да се обуче за самостално изражавање у различитим техникама.

Аутор: Мирјана Живковић
Илустратор: Мирјана Живковић

Формат: 28,5 x 20,5 cm 104 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 4LIK

Забавна граматика за четврти разред - радни уџбеник

Забавна граматика 4 је радна свеска која кроз мноштво задатака подстиче ученике на самостално и креативно вежбање градива српског језика у четвртом разреду основне школе.

Аутор: Симеон Маринковић
Илустратор: Мирољуб Милутиновић Брада

Формат: 23,5 x 22 cm 96 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 4GRA

Забавна математика за четврти разред - радни уџбеник

Забавна Математика 4 је радна свеска која мотивише ученика, нуди му обиље задатака за вежбање и помаже му у савладавању вештина рачунања и свих осталих садржаја предвиђених програмом за четврти разред.

Аутор: Александра Стефановић, Симеон Маринковић

Формат: 23,5 x 22 cm 128 стр., меки повез, двобојно, ћирилица