Larousse: 1000 речи

Сликовни речник за децу с више од хиљаду речи. Речник је организован по темама које су блиске дечјој свакодневици, а речи с којима се дете упознаје посредством привлачних слика веома су разноврсне. Слике су јасне и детаљне и дете на њима може лако да препозна оно што је приказано, да именује бића, предмете и појаве и прича приче на основу слика. На тај начин дете развија и богати свој речник од најранијег узраста.

Аутор:
Илустратор: Каролин Модест

Формат: 25,5 x 32 cm 56 стр., тврди повез, пун колор, ћирилица

Моја прва откривалица - Лароуссе

Дружећи се са овом књигом деца ће упознати боје, откриће супротности, играће се облицима и стећи прва знања о бројевима. Нови појмови представљени су посредством детаљних, јасних и привлачних слика, на којима се приказују бића, предмети и ситуације из дечје свакодневице. Занимљиве активности и песмице доприносе учвршћивању усвојених појмова. Ово је књига која подстиче дечју радозналост и доприноси интелектуалном и говорном развоју детета.

Аутор: Ањес Бесон
Илустратор: Северин Кордије, Северин Кордије

Формат: 25 x 28 cm 60 стр., тврд повез, пун колор, ћирилица

Боје око нас

Нова књига из едиције Отвори прозорчић намењена је најмлађим читаоцима. Отварањем прозорчића, иза којих се крију изненађења, малишани ће се на забаван и подстицајан начин упознати са бојама.

Аутор:

Бројеви у циркусу

Нова књига у едицији Отвори прозорчић посвећена је учењу бројева до десет. Један слон, два мачка, три лава – у овом циркусу свака тачка открива један број. Десет циркуских тачака помоћи ће вашем детету да уз смех и игру упозна бројеве до десет.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Душан Павлић

Где станују животиње

Нова књига из едиције Отвори прозорчић помоћи ће вашем детету да уз смех и игру сазна многе занимљивости из животињског света. Отварањем прозорчића иза којих се крију изненађења најмлађи читаоци ће на забаван начин сазнати где станују неке животиње.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Душан Павлић