Играмо се линијама

Књиге из едиције Забавни свет геометрије развијају код ваше деце математичке вештине, самосталност и истрајност, опажање и прецизност, графомоторичке способности, повећавају им самопуздање при решавању задатака и помажу да се успешније припреме за школу. У књизи Играмо се линијама деца ће се упознати с правим и кривим линијама, упознаће се с квадратним и другим мрежама и цртаће разне линије у мрежама пратећи дата упутства. Иако су књиге намењене деци узрасата од пет до седам година, имајте на уму да међу децом постоје индивидуалне разлике у развојним карактеристикама. Неки ће задаци вашем детету можда бити тешки. Не инсистирајте на њиховом решавању – видећете колико ће бити узбудљиво када у неком следећем покушају дете буде било успешније.

Аутор: Милена Радовановић, Миља Радовановић, Мирјана Радовановић
Илустратор: Борис Кузмановић

Формат: 20,8 x 24 cm 48 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Играмо се облицима

Књиге из едиције Забавни свет геометрије развијају код ваше деце математичке вештине, самосталност и истрајност, опажање и прецизност, повећавају им самопуздање при решавању задатака и помажу да се успешније припреме за школу. У књизи Играмо се облицима деца ће се бавити једноставним геометријским фигурама различитих облика. Њих ће препознавати, бојити и слагати, правиће различите шаре и низове, уочаваће особине симетрије и цртати симетричне облике у мрежи. Деца ће решавати задатке кроз игру и забаву, било самостално, било у друштву и развијаће графомоторичке вештине, као и истраживачко и стваралачко мишљење.

Аутор:

Формат: 20,8 x 24 cm 44 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Слагалице

Књиге из едиције Забавни свет геометрије развијају код ваше деце математичке вештине, самосталност и истрајност, опажање и прецизност, повећавају им самопуздање при решавању задатака и помажу да се успешније припреме за школу. У књизи Слагалице деца ће се упознати с различитим фигурама састављеним од једнаких троуглова, једнаких квадрата и других једнаких фигура, упознаће се с проблемом прекривања делова равни, правиће различите облике и упознаће се с њиховим особинама. На крају књиге у прилогу су дати облици који су потребни за решавање задатака. Они се могу користити и за креирање нових облика. Деца ће решавати задатке кроз игру и забаву, било самостално, било у друштву и развијаће графомоторичке вештине, као и истраживачко и стваралачко мишљење.

Аутор: Милена Радовановић, Миља Радовановић, Мирјана Радовановић
Илустратор: Борис Кузмановић