Промоција роботике и програмирања на "ИТ каравану"

„ИТ караван" пројекат је Министарства трговине, туризма и телекомуникација који се другу годину заредом одржава у тринаест градова широм Србије. У оквиру овог пројекта ученици основних школа едукују се о безбедносним ризицима на интернету, као и о правилима безбедног коришћења интернета, употреби информационо-комуникацијских технологија у образовању, уз промоцију роботике и програмирања.

Школама које учествују у овом пројекту Министарство трговине, туризма и телекомуникација донирало је LEGO Education роботе (LEGO Mindstorm Ev3), који ће ђацима служити као учила за савладавање основа роботике и програмирања.

Mindstorm® EV3  робот заснива се на једноставној роботској технологији и даје одлична решења за подучавање  подстиче међусобну сарадњу ученика и стимулише учење на основу реалног решавања проблема.

Програм LEGO® Education смислили су стручњаци компаније LEGO® као подршку професионалцима који раде с децом у предшколским установама, основним и средњим школама.

Креативни центар је једини овлашћени увозник програма LEGO® Education за Србију.

"Креативни центар" у вртићу "Трешњобер"

У оквиру месеца књиге представници "Креативног центра" посетили су врачарски огранак ПУ "Трешњобер" и са децом разговарали о читању и књигама.

ПР менаџер "Креативног центра" Јелена Драгојловић малишанима је прочитала сликовницу "Шта је НОВО сазнала бубамара мала" познате британске ауторке Џулије Доналдсон.

Захваљујемо се Трешњоберцима на гостопримству!

НОВО! Приручник за васпитаче - Од гласа до слова

Овај приручник намењен је васпитачима, родитељима и свима онима који се баве децом у процесу превођења гласовног говора у писани. Практични део приручника садржи бројне предлоге за игре и активности којима се обрађују сва слова азбуке.

Ради лакшег и систематичнијег праћења издвојене су три целине.

- Теоријски део приручника садржи основна полазишта у раду на превођењу гласовног говора у писани, као и мишљења стручњака из области развоја говора на која су се аутори ослањали у свом раду.

- У Идејном делу дати су предлози и уопштена решења за: уређење простора, симболичку игру, вежбе, игре и активности које се примењују у раду с децом у процесу од гласа до слова.

- Практични део приручника садржи бројне идеје за извођење активности с децом, радионица с родитељима, као и савете и предлоге за прављење и примену средстава за игру и рад.

Приручник можете пронаћи у Клубу књижари „Креативни центар„ (ТЦ „Еуроцентар", Македонска 30 / Дечанска 5, Београд), преко нашег сајта, као и у свим боље снабдевеним књижарама широм Србије.

"Креативни центар" на стручној конференцији за васпитаче

Нове приручнике за васпитаче као и остала издања "Креативног центра", имаћете прилику да погледате 21. и 22. априла 2017. године на стручној конференцији под називом "Истраживачки приступ васпитној пракси".
 Ова конференција, која је намењена васпитачима, одржава се у Хотелу "Ђердап" у Кладову од 21. до 23. априла 2017. године.

"Креативни центар" у Чачку

У ПУ „Моје детињство" из Чачка одржан је 11. априла „Еко-квиз" у којем су учествовали малишани из пет вртића те предшколске установе.

Деца су била веома заинтересована, радознала и упорна у решавању ребуса и слагалица с темама из екологије. Показали су изузетно знање у игри о рециклажи, као и брзину у последњој игри „Зелена јабука".

Један од чланова жирија била је Јелена Драгојловић, ПР менаџер „Креативног центра", која је пажљиво пратила све игре, помало помагала деци и на крају им свима поделила заслужене награде - књиге „Креативног центра".

На крају квиза Јелена им је прочитала сликовницу „Грозон", коју су, осим деце, с великом пажњом слушали и одрасли (васпитачице, стручни сарадници, особље вртића).

Захваљујемо директорки ПУ „Моје детињство" Сузани Симеуновић, као и целом колективу те установе, на позиву за учешће у овој манифестацији.

Након квиза васпитачима и стручним сарадницима ПУ „Моје детињство" из Чачка представљени су радни листови „Полазим у вртић", „Ја у вртићу" и „Весели вртић", као и приручници „Деца уче у природи", „Предшколац у свету математике" и „Корак по корак 5".

Странице << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 >>