НОВО! Весели вртић на албанском језику

Многи наставници  и васпитачи који у свом раду користе наша издања испољили су интересовање за књиге "Креативног центра" на језицима мањина. Изашли смо у сусрет тим интересовањима и захтевима и превели тражене наслове на неке од језика мањина. Последњи у низу тих издања су и  наши награђени радни листови за предшколце "Весели вртић", које сада можете купити и на албанском језику.

Проглашене најбоље LEGO® БАЈКЕ

За другу креативну радионицу, под називом „ПРИЧАМО LEGO® БАЈКЕ", коју је „Креативни центар" организовао током 2017. године, пријавило се преко 100 васпитача и учитеља из преко 60 предшколских установа и основних школа у Србији. Овога пута учесници радионице имали су пред собом тежи задатак него претходне године. LEGO® бајке које су осмислили и фотографије сцена које су изградили коцкицама са својом децом требало је сами, путем LEGO® Visualizer софтвера, да обраде и пошаљу на конкурс у форми стрипа. Преко 40 бајки које смо добили потврђују да LEGO® коцкице и мини фигуре изузетно снажно мотивишу све који крену да раде са њима, па било да се ради о деци или о одраслима. Управо због тога ове године увели смо и још једну врсту активности којом се могло конкурисати за награду у овкиру ове радионице, а то је репортажа на тему „Како смо правили LEGO® бајку" и добили смо 10 занимљивих репортажа.

Жири у саставу  Љиљана Маринковић, директор „Креативног центра", Славица Марковић, уредница у „Креативном центру" и Дејан Беговић, извршни директор „Креативног центра", имао је тежак задатак да прегледа све бајке и изабере најбоље међу њима водећи се претходно дефинисаним критеријумима: најбоља бајка, најбоља сценографија, бајка са најплеменитијом поруком и бајка са највише LEGO® коцкица. Ево одлуке жирија:
- Награда за најбољу бајку додељује се ОШ „Иво Лола Рибар" из Великог Градишта, за бајку СВАКО СВОЈЕ МЕСТО ИМА
- Награда за најбољу сценографију бајке додељује се Школи страних језика „ЛИНГВА", Ваљево, за бајку FROZEN AGAIN
- Награда за бајку са најплеменитијом поруком додељује се ПУ ДВ „Лилипут", Нови Сад, за бајку СЛОЖНА БАЈКА
- Награда за бајку са највише LEGO коцкица додељује се ПУ „Радосно детињство", Нови Сад, за бајку МОРНАРСКА БАЈКА
- Награда за најбољу репортажу КАКО СМО ПРАВИЛИ LEGO БАЈКУ додељује се ПУ „Радосно детињство", Свилајнац, група из села Радошин, за бајку ТРИ МАЛА МАЧЕТА

Током децембра посетићемо све награђене установе и уручити им дипломе и награде, а свим установама и појединцима који су послали своје радове доделићемо захвалнице.
Планирамо да и у наредној години наставимо са организацијом оваквих наградних креативних радионица са LEGO® Education коцкицама о чему ћемо детаљно и на време обавестити све предшколске установе и основне школе у Србији.

Нове књиге за развијање математичке даровитости

Књиге „Математичке авантуре 1" и „Математичке авантуре 2" намењене су оној деци која у првом и другом разреду могу да напредују брже и више од осталих ђака. У збиркама се налазе занимљиви задаци, какви се најчешће не раде на часовима математике у школи. Задаци имају различите функције: поједини служе за развијање логичког и апстрактног мишљења, неки се односе на сналажење у равни и простору, неки на сналажење у различитим ситуацијама, а многи су, једноставно, лепи задаци, они због којих волимо математику и који нас мотивишу да је стално радимо. Сви су они погодни за откривање и развијање математичке даровитости и подстицање креативности.

Аутори ових књига, Мирко Дејић и Бранка Дејић, за издања „Математика као игра 1 и 2" добили су награду Европског удружења издавача уџбеника за Најбољи европски уџбеник у категорији књига за предшколце у 2012. години.

Велико интересовање за наградну радионицу „Причамо LEGO бајке"

На овогодишњу наградну радионицу „Причамо LEGO  бајке" приспело је четрдесет радова, и то из следећих градова: Апатин, Београд, Голубац, Књажевац, Косјерић, Краљево, Лесковац, Мерошина, Ниш, Нови Сад, Нови Сланкамен, Опово, Рановац, Сутјеска, Свилајнац, Ваљево, Велико Градиште, Ветерник, Врање и Земун.

Поред LEGO  бајки, добили смо и десет репортажа о томе како су васпитачи и учитељи радили на тим бајкама с децом у својим установама.

Наш жири је већ започео рад на прегледању ових бајки и репортажа. Очекујемо да ће коначни резултати бити познати до краја овог месеца, када ћемо их и саопштити, а након тога ћемо обићи награђене установе и појединце и уручити им награде.

Сви који желе да се детаљније информишу о овом конкурсу, као и они који желе додатне информације о предшколском програму LEGO® Education, могу се јавити на мејл dejan.begovic@kreativnicentar.rs

Презентација школског електронског материјала "Креативног центра"

Ове године на Школском штанду Креативног центра очекују вас промоције школских електронских материјала у неколико термина у току дана. Биће то одлична прилика за наставнике да сазнају како се ови материјали могу користити.
Ови електронски материјали су додатак традиционалним методама учења - засновани су на познатој финској методологији и осмишљени су као програми за индивидуално учење и проверу знања у школи и код куће, с више од 20 различитих типова задатака.

И ове године на Школском штанду Креативног центра одржаће се презентације LEGO Education материјала за основне и средње школе.

Више информација о нашим електронским материјалима погледајте ОВДЕ.

Школски штанд - програм

Среда, 25. 10. 2017. године (Предшколски дан)

14.00-15.00 h - Представљање LEGO Education материјала за предшколце
16.00-17.00 h - Story Starter Visualizer, софтвер у прављењу LEGO® приче