Контролне вежбе из математике за 4. разред

Обавештавамо школе да смо у 2012. години добили одобрења за контролне вежбе из математике за 4. разред основне школе.

На почетку збирке налази се контролна вежба којом се проверава шта су ученици усвојили у претходним разредима, а на крају збирке налази се годишњи тест знања. На крају сваке вежбе дата је табела са описом знања и вештина који се испитују. За сваку контролну вежбу дат је предлог за бодовање и оцењивање.

Контролне вежбе учитељи могу наручити искључиво преко школе.

Аутори: Љиљана Вуковић, Сандра Радовановић и Александра Стефановић.

Ако желите да погледате примере из књиге, кликните на слику.

Контролне вежбе из математике за 3. разред

Обавештавамо школе да смо у 2012. години добили одобрења за контролне вежбе из математике за 3. разред основне школе.

Збирка садржи 15 контролних вежби, од којих је свака дата за две групе. Контролне вежбе у складу су са важећим наставним планом и програмом. На крају сваке вежбе дата је табела са описом знања и вештина који се испитују. За сваку контролну вежбу дат је предлог за бодовање и оцењивање. На крају збирке налази се годишњи тест знања.

Контролне вежбе учитељи могу наручити искључиво преко школе.

Аутори: Љиљана Вуковић, Сандра Радовановић и Александра Стефановић.

Ако желите да погледате примере из књиге, кликните на слику.

Семинари Креативног центра

На Конкурсу Завода за унапређивање образовања и васпитања за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2012/13. и 2013/14. годину Креативни центар је добио одобрење за реализацију четири програма.

1. Еколошко образовање за одрживи развој

аутор програма: Станка Брдар

Циљ програма је развој и јачање компетенција код наставника за формирање ставова о одговорном односу према животној средини код ученика, као и за стварање здравих модела понашања код ученика усмерених ка одрживом развоју. То се постиже кроз преношење знања и основних информација о најважнијим еколошким темама и предлоге за интегрисање понуђених садржаја у наставу од 1. до 4. разреда основне школе у предметима Свет око нас, Познавање природе и друштва и Чувари природе.

2. Савремени уџбеник у настави физике

аутори програма: Славољуб Митић, др Божидар Николић, мр Срђан Вербић

Циљ програма је обучавање наставника за примену уџбеника и модерних наставних метода, за извођење демонстрационих огледа и огледа помоћу приручних средстава, за мултимедијално излагање наставних садржаја и проблема у настави физике, за коришћење образовних стандарда у настави (наставни планови - годишњи и месечни, припреме за час), као и за креирање питања и задатака за проверу остварености образовних стандарда.

3. Ефикасно дисциплиновање: приступи и технике

аутор програма: дипл. психолог Невена Ловринчевић

Циљ програма је развој и јачање компетенција васпитача и наставника у правцу усвајања ефикасних и ненасилних приступа и техника дисциплиновања кроз упознавање са значајем доброг дисциплинског приступа за правилан развој детета и применом добрих дисциплинских приступа и техника у остваривању педагошких циљева.

4. Личност васпитача и наставника као чинилац у васпитно-образовном процесу

аутор програма: дипл. психолог Невена Ловринчевић

Циљ програма је развој и јачање социјалних и емоционалних компетенција васпитача и наставника ради побољшања васпитно-образовног процеса кроз упознавање с принципима психологије индивидуалних разлика, са утицајем својстава личности на социјалну средину, као и с тим како променом понашања можемо доћи до ефикаснијег педагошког приступа.

Решења за одржавање ових семинара можете да погледате овде.

Нови одобрени уџбеници

Министар просвете и науке донео је решења којима се одобравају за издавање и употребу нови уџбеници Креативног центра.

То су Ликовно за предшколце, Грађанско васпитање - радна свеска за 4. разред, Контролне вежбе из математике за 4. разред, Ликовна култура за 4. разред и Српски језик за 8. разред - радна свеска.

Креативни центар на Зимским сусретима учитеља 2012.

Креативни центар ће и ове године на традиционалним Зимским сусретима учитења Србије изложити свој школски програм за прва четири разреда основне школе.

На изложбама ће учитељи моћи да детаљније разгледају:

1. Уџбенике и радне свеске за прва четири разреда основне школе, одобрене од стране Министарства просвете и науке

2. Нове уџбенике и радне свеске за 4. разред основне школе који су у процедури одобравања

3. Радне свеске за реализацију припремног предшколског програма, одобрене од стране Министарства просвете и науке

4. Приручнике, радне свеске, књиге из популарне науке и школске атласе који се могу користити као допунски и додатни материјали за наставу и учење.

Изложбама ће присуствовати и уредници, од којих заинтересовани учитељи могу добити додатне информације.

ЈАНУАР: Трстеник - субота, 21.; Нови Сад - субота, 28.

ФЕБРУАР: Београд - субота, 4.; Београд - недеља, 5.; Рума - субота, 11.; Пожаревац - субота, 11.; Пријепоље - субота, 18.; Параћин - субота, 25.; Крушевац - субота, 25.; Ужице - субота, 25.; Крагујевац - недеља, 26.; Јагодина - недеља, 26.

МАРТ: Кула - субота, 3.; Лозница - субота, 3.; Чачак - субота, 10.; Лесковац - субота, 10.; Aлексинац - субота, 10.; Неготин - недеља, 11.; Панчево - субота, 17.; Ниш - субота, 17.

Странице << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 >>