Исправљене листе уџбеника

У току је избор уџбеника за школску 2016/2017. годину. Министарство просвете, науке и технолошког развоја направило је у првој објављеној верзији пропусте не наводећи све пријављене уџбенике неких издавача. Исправљену листу уџбеника можете наћи на следећем линку:

На овој листи налазе се сви уџбеници „Креативног центра", укључујући и уџбенике Грађанско васпитање за I, II, III и IV разред и уџбеник за предмет Лепо писање. На објављеним листама уџбеника налазе се и цене уџбеника. Као што ћете моћи да видите, уџбеници „Креативног центра" су међу најповољнијима по цени.

Семинари у марту

Семинар "Ефикасно дисциплиновање: приступи и технике" одражава се у организацији "Креативног центра". Аутор програма је дипломирани психолог Невена Ловринчевић.

Теме програма су: Значај дисциплиновања и постављања граница за развој детета и функционисање групе; Неефикасни и (или) штетни приступи и технике дисциплиновања, краткорочне и дугорочне последице; Ефикасни ненасилни приступи и технике дисциплиновања, краткорочне и дугорочне последице. У предстојећем периоду овај семинар одржаће се у следећим установама:

14. марта - Предшколска установа "Сурчин"
21. марта - Дечји вртић "Невен", Ћуприја
21. марта - Основна школа "Вук Караџић", Шабац
28. марта - Предшколска установа "Пионир", Јагодина

Семинар "Диференцирани приступ настави математике у основној школи" одржаће се 14. марта у новобеоградској Основној школи "Борислав Пекић".

Заинтересовани за семинаре могу да се јаве на мејл seminari@kreativnicentar.rs.

Конференција и сајам о употреби информационо-комуникационих технологија у образовању

Конференција и сајам „Нове технологије у образовању" одржава се у Belexpocentru и просторијама хотела „Holiday Inn" у Београду 27. и 28. фебруара 2015, а на њему учествује и „Креативни центар".

Овај догађај организовао је Британски савет у сарадњи са и Британском амбасадом у Београду, Тимом за социјално укључивање и смањење сиромаштва Владе Републике Србије, Министарством просвете, науке и технолошког развоја, Министарством трговине, туризма и телекомуникација, Привредном комором Србије и другим партнерима. Циљ конференције је да се помогне наставном и другом особљу у школама и факултетима у Србији и региону, као и свима који су укључени у доношење образовних политика да осавремене наставни процес и на што бољи начин искористе могућности које нове технологије пружају. О овим важним темама говориће се на великој регионалној конференцији у Београду, а пратиће је и сајамски програм у оквиру кога ће своја решења представити више од 40 компанија, издавачких кућа и образовних институција из Србије и региона, као и Велике Британије. На овом дводневном догађају биће речи о следећим темама: Примери добре праксе у употреби информационо-комуникационих технологија (ИКТ) у основним и средњим школама; Примери добре праксе у употреби ИКТ у високом образовању; Инклузивно образовање уз подршку ИКТ. Више о овом догађају можете наћи на http://www.britishcouncil.rs/new-technologies.

На овом сајму свој штанд имаће и „Креативни центар" као дистрибутер програма LEGO Education (http://education.lego.com). „Креативни центар" ће на сајму представити програм компаније LEGO Education која има кључну улогу у повећању заинтересованости ученика за образовање кроз пружање практичног искуства које подстиче учење кроз материјално, али и дигитално стваралаштво. Желе да пруже посебно искуство наставницима, али и ученицима, које комбинује релевантни образовни програм, LEGO коцке и обуку и професионални развој наставника.

Програм на штанду „Креативног центра" у Belexpocentru у Београду 27. и 28. фебруара 2015. године одржаће се по следећем распореду:

13.00   LEGO Education: Story Starter
13.30   LEGO Education: WeDo
14.00   LEGO Education: Mindstorms EV3 (http://education.lego.com/en-us/learn/middle-school/mindstorms-ev3)
15.00   LEGO Education: Story Starter
15.30   LEGO Education: WeDo
16.00   LEGO Education: Mindstorms EV3

Прoмоције и изложбе уџбеника „Креативног центра“

Заинтересовани могу да виде уџбенике „Креативног центра" у оквиру Зимских сусрета учитеља 7. марта 2015. у Лесковцу и 21. марта 2015. у Шапцу.

Семинар: Ефикасно дисциплиновање: приступи и технике

28. фебруара 2015. - у ОШ „Бановић Страхиња" у Београду

28. фебруара 2015. - у Креативном центру (2 групе)

14. марта - у Дечјем вртићу „Бамби" у Смедереву

18. марта 2015. - у ОШ „Петар Петровић Његош" у Београду

18. априла 2015. - у Предшколској установи „Бисери" у Трстенику.

Заинтересовани за семинаре могу да се јаве на мејл seminari@kreativnicentar.rs.

Странице << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 >>