Нови одобрени уџбеници Креативног центра

Министарство просвете одобрило је издавање и употребу нових уџбеника Креативног центра.

То су: "Музичка култура 5", уџбеник за пети разред и приручник; "Ликовна култура 5", уџбеник за пети разред и приручник; "Знам и умем 2", контролне вежбе за математику за други разред; "Математика 7", уџбеник за седми разред, "Математика 7, збирка задатака" за седми разред, "Картографију" и Збирку питања и задатака из физике с практикумом за седми разред.

Решења су раније добили уџбеник и радна свеска "Природа и друштво за трећи разред" аутора Симеона Маринковића и Славице Марковић, уџбеник "Чувари природе за трећи разред" и одговарајући приручник за учитеље аутора Станке Брдар и уџбеник "Чувари природе за четврти разред" аутора Станке Брдар и одговарајући приручник аутора Снежане Грбић.

Завирите у нове уџбенике:

Креативни центар на семинару за наставнике српског језика и књижевности

На 52. републичком зимском семинару за наставнике и професоре српског језика и књижевности, који се одржава од 13. до 15. јануара на Филолошком факултету у Београду, учествоваће и аутори Креативног центра.

У четвртак, 13. јануара у 10.45, предавање под називом "Граматичка мисао XX века" одржаће проф. др Живојин Станојчић, аутор "Граматике српског књижевног језика".

У петак, 14. јануара, у раду по секцијама од 14 до 16 часова, предавање под називом "Коришћење уџбеника у настави српског језика и књижевности" одржаће проф. др Симеон Маринковић, уредник у Креативном центру.

Креативни центар у Новом Саду

Креативни центар ће излагати своја издања у холу амфитеатра "Михајло Пупин" Природно-математичког факултета у Новом Саду (Трг Доситеја Обрадовића 4) у време одржавања републичког семинара Друштва математичара о настави математике и рачунарства у основној и средњој школи: 14. јануара 2011. од 11 до 17 часова и 15. јануара 2011. од 9 до 17 часова.

Том приликом учесници семинара моћи ће да виде и купе наше уџбенике и да добију промотивни материјал.

Контролне вежбе из математике за други разред основне школе

Збирка садржи 18 контролних вежби организованих у две групе.

Наставник може да их користи за проверу знања ученика или за увежбавање пређеног градива. На крају сваког контролног дати су прецизни описи захтева који се проверавају у сваком задатку, што олакшава праћење напредовања ученика. Аутори су дали предлог за бодовање задатака као и скалу за оцењивaње. Ове контролне вежбе по садржини су у складу са важећим планом и програмом и имају одобрење Министарства просвете Републике Србије за употребу у настави у другом разреду основне школе.

Аутори: Весна Рикало, Петар Огризовић; Обим: 84 стране; Цена 290 динара

Ако желите да погледате примере из књиге, кликните на слику.

Министарство одобрило радне листове за предшколце

На основу Закона о уџбеницима и другим наставним средствима ("Сл. гласник Републике Србије" бр. 72/09) Креативни центар је у току септембра 2010. године добио решења Министарства просвете за радне листове који се користе у васпитно образовном раду у предшколским установама, као и у реализацији припремног предшколског програма.

Ови радни листови коришћени су и до сада у предшколским установама на основу позитивног мишљења Завода за унапређивање образовања и васпитања бр 1304/2008 од 30.10.2010. године.

Ово су наслови који су добили решења Министарства просвете којима се одобрава њихова употреба у васпитно образовном раду у предшколским установама:

1. Радни листови за рад у припремној предшколској групи:
  • "Мала математика", аутори Симеон Маринковић и Славица Марковић
  • "Мој свет", аутори Симеон Маринковић и Славица Марковић
  • "Мали буквар", аутор Симеон Маринковић
  • "Црталица", аутори Симеон Маринковић и Милена Крсмановић
  • "Приручник за васпитаче и учитеље", аутор Симеон Маринковић
  1. Друга варијанта радних листова за рад у припремној предшколској групи:
  • "Јесен-Зима", аутор Симеон Маринковић
  • "Пролеће-Лето", аутор Симеон Маринковић
  1. Радни листови за рад у средњој васпитној групи
  • "Сваштара", аутор Славица Марковић
  • "Жврљалица", аутор Славица Марковић
  • "Причанка", аутор Симеон Маринковић
  1. Радни листови за рад у млађој васпитној групи
  • "Школица", аутор Славица Марковић.

Странице << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 >>