„Креативни центар“ на XXX Сабору учитеља Србије

„Креативни центар" учествоваће и ове године на традиционалном Сабору учитеља Србије који се одржава под називом „Унапређивање наставне праксе кроз размену професионалних искустава". Овај скуп ће бити одржан 18. и 19. јуна у Београду и очекује се учешће више од 700 учитеља из целе Србије.

Издања „Креативног центра" биће изложена у недељу 19. јуна у холу Учитељског факултета и сви заинтересовани учитељи моћи ће да их погледају.

Креативна награднa радионицa за васпитаче – причамо LEGO® причу

У жељи да се васпитачима омогући да с децом испробају рад с програмом LEGO® Education  и његове ефекте, „Креативни центар“ је почетком маја позвао васпитаче да се укључе у акцију под називом „Креативне наградне радионице – причамо LEGO® причу“.

Током ове акције по два васпитача из једне предшколске установе која се пријаве „Креативном центру“ добиће промо кесице с LEGO® коцкицама са упутством и правилима учешћа. У овој заједничкој акцији васпитачи ће с децом помоћу коцкица правити своје приче, а „Креативни центар“ ће их помоћу софтвера LEGO® Story Visualizer претварати у мале стрип-странице и слати их назад, у вртиће, како би деца, родитељи и васпитачи могли и сами да виде приче након софтверске обраде.

Све приспеле приче оцениће стручни жири, а три првопласиране приче донеће својим предшколским установама LEGO® Education  производе као награду.

Више информација о овој акцији, као и комплетан предшколски каталог LEGO® Education, можете добити ако се обратите на мејл dejan.begovic@kreativnicentar.rs

Креативни центар на скупу Европског удружења издавача уџбеника у Данској

Креативни центар један је од учесника скупа Европског удружења издавача уџбеника (EEPG) -  Network Meeting for Decision makers, који се одржава у данском граду Орхусу 12. и 13. маја. На овом састанку издавача посвећеном дигитализацији у образовању учествује више од 15 издавача уџбеника из целе Европе. Домаћин овог састанка је данска издавачка кућа Systime, а посебну презентацију првог дана скупа одржао је Алан Гринберг, чувени стручњак у области дигитализације у образовању, који је говорио о изазовима и приликама у образовном издаваштву.

Креативни центар једина је издавачка кућа у Србији која је чланица Европског удружења издавача уџбеника, организације која више од 20 година окупља издавачеуџбеника како би омогућила размену искустава и информација између чланова ради унапређења квалитета уџбеничког издаваштва у Европи.

Нов предшколски каталог и наруџбеница за школску 2016/2017. годину

Креативни центар објавио је  нови Предшколски каталог за школску 2016/2017. годину, који  садржи радне листове, приручнике за васпитаче, као и бројне додатне материјале који васпитачима могу помоћи у осмишљавању активности у раду с децом. Предшколски каталог за школску 2016/2017 годину можете прелистати ОВДЕ.

Предшколске установе које желе да наруче радне листове и додатне материјале Креативног центара  за школску 2016/2017. годину могу то да учине помоћу наруџбенице, коју можете преузети ОВДЕ.

Нов приручник за васпитаче, наставнике и родитеље - "Деца уче у природи. Истраживачке игре и активности за децу у узрасту од три године до осам година".

Ауторка Ружица Поповић- Трбушковић у овом приручнику предлаже разноврсне игре и активности којима се указује на значај контакта с природом и на важност боравка и учења у природном амбијенту као на предуслове здравог одрастања деце.

Предложене су разноврсне игре и активности које: се изводе коришћењем природних материјала (воде, глине, теста, песка, каменчића, лишћа, плодова, комадића дрвета и гранчица); подстичу на увиђање узрочно-последичних веза у живој и неживој природи; пружају прилику деци да сазнају појединости о стаништима у природи и о животним циклусима; уводе децу у основне појмове у вези с процесом рециклаже; подсећају на заборављене игре из наше народне традиције, као и оне које указују на важност здраве исхране.

Одломак из приручника можете погледати ОВДЕ.

Kњигу можете пронаћи у Клубу књижари "Креативни центар" (ТЦ "Еуроцентар", Македонска 30 / Дечанска 5, Београд), путем нашег сајта www.kcknjizara.rs као и свим боље снабдевеним књижарама широм Србије.

Странице << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 >>